Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Botoks pod oczy – czy działa?

Strona główna » Blog » Botoks pod oczy – czy działa?

Botoks pod oczy to powszechnie stosowany zabieg, który wygładza zmarszczki i opóźnia procesy starzenia. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie trwa długo. Przynosi jednak zadowalające efekty. Jego skuteczność czyni go coraz bardziej popularnym. Jak naprawdę działa botoks pod oczy?

Botoks pod oczy – czym jest?Botoks pod oczy

Botoks pod oczy aplikowany jest w celach odmładzających. Co zawiera? Otrzymywany jest z toksyny botulinowej, która należy do rodzaju neurotoksyn. Uznawana jest za jedną z najsilniejszych trucizn, która powstaje poprzez aktywność bakterii beztlenowych. Badacze stwierdzili również jej pozytywne właściwości. Toksyna botulinowa podawana w niewielkich dawkach jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, ale przynosi również określone efekty estetyczne.

Zobacz jak zwalczyć worki pod oczami

Botoks, zmarszczki pod oczami w odwrocie?

Z botoksem zmarszczki pod oczami można wyraźnie zniwelować. Dzieje się tak, ponieważ preparat powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie bruzd i zmarszczek. Zatrzymuje ona przewodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy. Dzięki temu hamuje skurcze mięśni oraz marszczenie się skóry, rozluźniając skórę oraz mięśnie. Zmarszczki są spłycone lub całkowicie wyeliminowane.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
ZWALCZ WORKI POD OCZAMI KOMPLEKSOWYM KREMEMZAMÓW

Botoks- oczy, usta, czoła, czyli obszar zabiegowy

Z botoksem oczy zyskują młodość i dawny blask.

Preparat wykorzystywany jest przede wszystkim w celach usuwania:

Botox pod oczy – jak przebiega zabieg?

Aplikacja botoxu pod oczy odbywa się w kilku etapach. W pierwszym lekarz dezynfekuje i odtłuszcza skórę za pomocą bezalkoholowego preparatu. Nie używa się znieczulenia miejscowego, ponieważ zastrzyk nie jest w ogóle bolesny. Aby zmniejszyć pojawiający się dyskomfort, skórę można schłodzić za pomocą kostek lodu. Botoks pod oczy można podawać w dwóch lub jednym miejscu na każdą ze stron. Natomiast, aby zniwelować kurze łapki, przeprowadza się nawet osiem iniekcji. Ilość preparatu dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Na koniec skóra jest schładzana, dodatkowo aplikuje się krem z witaminą K, która przeciwdziała powstawaniu siniaków. Przez następne trzy godziny należy unikać pochylania oraz dotykania twarzy. Niewskazane jest również leżenie, ponieważ zmiana położenia twarzy może doprowadzić do nierównomiernego rozłożenia preparatu. Botoks pod oczy nie zajmuje wiele czasu, określany jest nawet jako tzw. zabieg lunchowy. Zauważalne efekty widoczne są między 2. a 14. dniem od zabiegu. Po upływie 14 dni należy umówić się na konsultację.

Jeśli pojawiają się jakieś nieprawidłowości, lekarz uzupełnia dawkę botoksu, aż do uzyskania pożądanego efektu. Warto pamiętać, że rezultaty zabiegu utrzymują się od 4 do 6 miesięcy. Po upływie tego czasu, w celu podtrzymania efektów, należy zabieg ponownie powtórzyć

Podsumowując, botoks pod oczy zyskuje coraz większą popularność, głównie ze względu na widoczną skuteczność. Wykorzystywany jest przede wszystkim do usuwania trwałych i zaawansowanych zmarszczek. Wcześniej warto podjąć się naturalnych metod, np. stosowania kremu pod oczy, który zawiera składniki aktywne naturalnego pochodzenia.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
2. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995
3. Cantieni B., 20 ćwiczeń zapobiegania zmarszczkom i starzeniu się twarzy, 2008

1 głosów

Komentarze

Iwona - 2021-06-07 22:53:14

Nie wiel ile masz lat Hila. Jeżeli nie jesteś pełnoletnia to lepiej by było jeszcze poczekać z zabiegami, chyba że rodzice wyrażą zgodę. Co do Katarzyny to jeżeli jest z 1991 roku to myślę, że na spokojnie można iść. O ile jest z tego coś co może poprawić jej samoocenę to czemu nie?

Hila - 2021-05-09 14:21:00

@Katarzyna91 nie jestem za mloda by robic sobie botoks pod oczy?

Katarzyna91 - 2021-05-01 21:00:12

Poszłabym na taki zabieg, ale ceny mnie zwalają z nóg ? Trochę zbierania kasy mnie czeka by sobie coś takiego zrobić ?

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊