Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zabiegi na worki pod oczami

Strona główna » Blog » Zabiegi na worki pod oczami

Zabiegi na worki pod oczami są bardzo skuteczną metodą pozbycia się opuchlizny. Obecnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych metod, które cechują się natychmiastowym efektem. Jakie zabiegi na worki pod oczami okazują się najlepsze? Czy zabiegi mogą zastąpić codzienną pielęgnację okolic oczu?

Worki pod oczami – zabiegi HIFU – Ultraformer III

Zabiegi na worki pod oczamiZabiegi na worki pod oczami charakteryzują się szybkimi rezultatami. Takim właśnie zabiegiem jest HIFU – Ultraformer III, który jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów tego typu. Metoda ta wykorzystuje działanie fal ultradźwiękowych, które działają na trzy warstwy skóry. Fale te powodują następujące efekty:

  • obkurczenie tkanek
  • pobudzenie skóry do produkcji włókien kolagenowych i wygładzenie zmarszczek
  • wzrost gęstości skóry
  • eliminacja worków pod oczami
  • zmniejszenie porów skóry

Jak wygląda zabieg? Do skóry kosmetolog przykłada specjalną głowicę, która wytwarza fale ultradźwiękowe. Głębokość wnikania fal ustalana jest indywidualnie. Fale te oddziałują na skórę, powodując obkurczenie tkanek. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Warto zaznaczyć, że zabieg wystarczy już jeden zabieg HIFU, aby dostrzec znaczne efekty. Nie wykonuje się go w seriach, ponieważ w większości przypadków nie ma takiej konieczności.

Worki pod oczami – zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego Palomar Emerge

Zabiegi na worki pod oczami z użyciem lasera frakcyjnego mogą szybko usunąć opuchnięcia. Wiązki lasera Palomar Emerge wnikają wgłąb skóry, pobudzają ją do mocnej regeneracji oraz produkcji nowych włókien kolagenowych. Wiotka, opuchnięta skóra zostaje zastąpiona przez gęstszą, jędrną i zdrową tkankę. Korzystając z zabiegu, pozbędziemy się nie tylko worków pod oczami, ale również przebarwień, blizn i tzw. “kurzych łapek”.

Zabieg wykonywany jest w ten sposób, że kosmetolog przykłada do skóry głowicę lasera. Wiązki lasera przenikają skórę, wywołując szereg korzystnych efektów. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Worki pod oczami – zabiegi Venus Legacy

Zabiegi na worki pod oczami często wykorzystują kilka nowoczesnych technologii. Przykładem takiego zabiegu jest Venus Legacy, którego działanie możemy określić wielopłaszczyznowym. Mamy tu do czynienia z kilkoma technologiami, między innymi z działaniem fal radiowych, które poprzez podniesienie temperatury tkanek stymulują skórę do wytwarzania naturalnego kolagenu. Temperatura ta jest ustalana indywidualnie do pacjenta. Zabieg wykorzystuje też działanie Impulsowego Pola Magnetycznego, wskutek czego poprawia się jędrność oraz krążenie w skórze. Efektem zabiegu Venus Legacy jest ujędrnienie skóry twarzy, usunięcie worków pod oczami oraz zredukowanie drobnych zmarszczek.

Zabieg Venus Legacy jest nieinwazyjny i bezbolesny. Najlepiej, jeśli jest wykonywany w seriach. Efekt rozgrzania skóry porównywany jest do przyjemnego masażu. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, jednak efekt ten szybko przemija.

Worki pod oczami

Zabiegi na worki pod oczami czy odpowiednia pielęgnacja skóry?

Zabiegi na worki pod oczami są niezwykle skuteczne i przynoszą natychmiastowe efekty, widoczne niemal od razu. Usuwanie worków pod oczami warto jednak rozpocząć w domu, ponieważ może się okazać, że dzięki dobranej pielęgnacji oraz zmianie trybu życia problem zniknie. Wymaga to oczywiście większej cierpliwości i systematyczności, jednak praca ta opłaca się. Dlatego przed wykonaniem zabiegu warto wypróbować domowe sposoby na worki pod oczami, w tym stosowanie kremu na worki pod oczami Garisell Eye.

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie zabiegów na worki pod oczami, musimy pamiętać o tym, że ich efekty nie utrzymają się, jeśli nie będziemy dbać o pielęgnację skóry pod oczami. Stosowanie dobrego kremu musi nam towarzyszyć zawsze, również po zakończeniu serii zabiegów. W przeciwnym wypadku rezultaty będą niezadowalające i krótkotrwałe. Krem na worki pod oczami – to podstawa odpowiedniej profilaktyki.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!

Zabiegi na worki pod oczami – podsumowanie

Zabiegi na worki pod oczami to bardzo skuteczne sposoby na opuchnięcia, które dają szybkie, wręcz natychmiastowe, widoczne rezultaty. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, musimy pamiętać o regularnym stosowaniu dobrego kremu pod oczy. Dobrana pielęgnacja jest podstawą pięknej okolicy pod oczami. Pamiętając o tym, być może nie będzie konieczności wykonania zabiegu kosmetologicznego.


Bibliografia

1. Brian Biesman, Commentary: Treatment of Venous Infraorbital Dark Circles Using a Long‐Pulsed 1,064‐nm Neodymium‐Doped Yttrium Aluminum Garnet Laser, Dermatologic Surgery, 38, 8, (1283-1283), 2012
2. Kumiko Kikuchi, Yuji Masuda, Toyonobu Yamashita, Eriko Kawai and Tetsuji Hirao, Image analysis of skin color heterogeneity focusing on skin chromophores and the age‐related changes in facial skin, Skin Research and Technology, 21, 2, (175-183), 2014
3. Mary S Matsui, Sérgio Schalka, Garrett Vanderover, Christina G. Fthenakis, J Christopher, Patricia Camarano Pinto Bombarda, Juliana Regina Bueno, Bianca Lenci Inácio Viscomi and Mário Sérgio Bombarda Júnior, Physiological and lifestyle factors contributing to risk and severity of peri-orbital dark circles in the Brazilian population, Anais Brasileiros de Dermatologia, 10.1590/abd1806-4841.20153520, 90, 4, (494-503), 2015
4. Watanabe S, Nakai K, Ohnishi T. Condition known as “dark rings under the eyes” in the Japanese population is a kind of dermal melanocytosis which can be successfully treated by Q-switched ruby laser. Dermatol Surg. 2006

11 głosów

Komentarze

Dafi - 2020-04-09 23:20:49

Moja koleżanka miała robiony HIFU na worki pod oczami i bardzo sobie chwali. Zabieg nie powodował bólu. Miała koło 5 serii. Jej twarz teraz wygląda znacznie lepiej i w dodatku kompletnie zniknęły jej czarne worki pod oczami. Ja również mam zamiar wybrać się na ten zabieg. Odkłądam już od roku na niego ;d

LofkiPsiapsi - 2020-04-08 16:16:00

@Katarzyna_22 z artykułu jasno wynika, że zabieg pod oczy nie wymaga znieczulenia, czyli nie powoduje, żadnego bólu. Pewnie to też kwestia osobistych predyspozycji, wrażliwości skóry na działanie lasera, ale czytając opinie klientek stwierdzam, że ból jest bliski zeru.

Katarzyna_22 - 2020-04-07 07:59:42

Ciekawe czy takie zabiegi na worki pod oczami bolą...

Malwinka-Pozowicz - 2020-04-05 11:35:39

Takie zabiegi na worki pod oczami to raczej można sobie robić już jak maści pod oczy nie dają żadnych efektów.

Wenglarz_Aneta - 2020-04-04 22:43:11

HIFU ultramormer III Jest bardzo popularnym zabiegiem na worki pod oczami. W necie ma strasznie dużo pozytywnych opinii. Ważne jest tylko aby na taki specjalistyczny zabieg wybrać się do profesjonalnej kliniki medycyny estetycznej a nie do zwykłego salonu kosmetycznego Pani Ani pod blokiem ...

Werka_O - 2020-04-04 18:02:17

Taak i w dodatku jeden zabieg nam nic nie da. Aby usyskać dobry efekt zabiegów pod oczami należy ich wykonać kilka serii. Ja to już wolę zainwestować w dobry naturalny krem na worki pod oczami i mieć spokój.

Pini - 2020-04-02 13:56:22

Zabiegi na worki pod oczami są efektywne, ale trzeba mieć na nie dużo kasy :(

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊