Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przyczyny worków pod oczami

Strona główna » Blog » Przyczyny worków pod oczami

Przyczyny worków pod oczami mogą być różne, ponieważ każdy z nas prowadzi inny tryb życia i ma odrębne przyzwyczajenia. Kwestia ta powinna nas interesować, ponieważ długotrwałe worki pod oczami mogą świadczyć o poważnym problemie ze zdrowiem. Warto dowiedzieć się, co powoduje worki pod oczami, jako że pomoże nam to w ich wyeliminowaniu. Piękna, gładka i wypoczęta skóra wokół oczu stanowi wzór, do którego chcemy dążyć. A zatem jakie są najczęstsze przyczyny worków pod oczami?

Przyczyny worków pod oczami związane z niewłaściwą pielęgnacją skóry

Worki pod oczamiPrzyczyny worków pod oczami nierzadko dotyczą nieodpowiedniej pielęgnacji, jaką stosujemy pod oczami. Jednym z najczęstszych błędów pielęgnacyjnych jest nakładanie kremu na twarz również na okolice oczu. Jest to błąd, ponieważ skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i działanie kremu do twarzy na tę okolicę może być za silne. Innym często powtarzanym błędem jest niedostateczne zmywanie makijażu przed snem. Pozostałości tuszu do rzęs i inne kosmetyki mogą podrażnić okolicę pod oczami, w efekcie czego pojawią się nieestetyczne worki.

Nierzadko problemem samym w sobie jest krem na worki pod oczami o nieodpowiednim składzie. Jeśli borykamy się z cerą wrażliwą, wybierajmy hipoalergiczne, lekkie kremy o naturalnym składzie. Czasami worki pod oczami mogą być następstwem niewłaściwego sposobu nakładania kremu pod oczy. Pamiętajmy, że krem należy delikatnie wklepywać, nie rozciągając niepotrzebnie skóry.

Należy pamiętać, że dobór kremu pod oczy jest ważnym elementem pielęgnacji. Najlepszym wyborem na worki pod oczami jest naturalny krem pod oczy z dużą ilością składników aktywnych: nawilżających i wzmacniających naczynia krwionośne. Należy szukać kremów, które w składzie zawierają takie składniki, jak: ekstrakt z arniki, olej ze słodkich migdałów, skwalan czy niacynamid.

Worki pod oczami – przyczyny czasami dotyczą choroby

Przyczyny worków pod oczami mogą być powiązane z niektórymi chorobami, często z tymi, które powodują zatrzymywanie wody w organizmie. Worki pod oczami mogą być efektem schorzeń metabolicznych, takich jak cukrzyca. Inne choroby mogą dotyczyć nerek i tarczycy. Mogą to być również zaburzenia krążenia, które powodują opuchnięcie nóg, palców, ale również okolicy pod oczami. Worki pod oczami są nierzadko symptomem przewlekłych chorób skóry, np. atopowego zapalenia skóry.

Worki pod oczami – przyczyny powiązane z niezdrowym trybem życia

Przyczyny worków pod oczami można szukać w prowadzeniu niehigienicznego trybu życia. Jeśli żyjemy w biegu, a do tego codziennie towarzyszą nam używki, jest to prosta droga do worków pod oczami. Najczęściej są one spowodowane przez takie czynniki, jak:

  • częste picie alkoholu – jak wiadomo, alkohol odwadnia organizm i pozbawia nas cennych elektrolitów, co może spowodować worki pod oczami;
  • niezdrowa dieta – niedobór żelaza, witaminy K oraz innych witamin i minerałów może być bezpośrednią przyczyną anemii, która objawia się nieestetycznymi workami. Worki te mogą być też spowodowane nadmiernym używaniem soli i ostrych przypraw,
  • palenie papierosów – dobrze znany jest nam negatywny wpływ tytoniu na skórę. Staje się ona wiotka, traci swą elastyczność, gęstość i zdrowy koloryt. Pojawiają się spore worki pod oczami.
  • odwodnienie organizmu – zdrowa skóra to nawodniona skóra. Gdy brakuje wody w organizmie, skóra staje się poszarzała i traci swój naturalny blask.
  • niewysypianie się – podczas snu skóra regeneruje się, a wszelkie oznaki zmęczenia mijają. Kiedy spędzamy długie godziny przy komputerze oraz notorycznie brakuje nam snu i odpoczynku, objawia się to szarą skórą oraz workami pod oczami.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!

Worki pod oczami – przyczyny można szukać w alergii

Przyczyny worków pod oczami mogą być czasem objawem towarzyszącym alergii. Może tu chodzić zarówno o uczulenie na jakiś składnik kosmetyku, jak i na kurz czy pyłki roślin. W tym wypadku alergia przymusza nas do drapania okolicy pod oczami, co powoduje zaczerwienienie i obrzęk w tej okolicy. Worki pod oczami to czasem efekt alergii pokarmowych, np. alergii na produkty mleczne czy gluten obecny w produktach mącznych.

Worki pod oczami - zdjęcie

Przyczyny worków pod oczami – podsumowanie

Przyczyny worków pod oczami mogą być różne, a dotyczą zarówno naszego trybu życia, współistniejących chorób, alergii oraz błędów pielęgnacyjnych. Jeśli chcemy usunąć worki pod oczami, nie możemy zapominać o zdrowym trybie życia, regularnym zażywaniu ruchu i prawidłowym odżywianiu się. Duże znaczenie ma też dobrana pielęgnacja. Dobry krem na zmarszczki pod oczy pomoże nam pozbyć się problemu.


Bibliografia

1. Michael Lipp and Eduardo Weiss, Nonsurgical Treatments for Infraorbital Rejuvenation, Dermatologic Surgery, 10.1097/DSS.0000000000001897, 45, 5, (700-710), 2019
2. Samara Eberlin, Maria Del Carmen Velazquez Pereda, Gustavo De Campos Dieamant, Cecília Nogueira, Rejane Maria Werka and Mary Luci De Souza Queiroz, Effects of a Brazilian herbal compound as a cosmetic eyecare for periorbital hyperchromia (“dark circles”), Journal of Cosmetic Dermatology, 8, 2, (127-135), 2009
3. HARNEET RANU, STEVEN THNG, BOON KEE GOH, ALLAN BURGER and CHEE LEOK GOH, Periorbital Hyperpigmentation in Asians: An Epidemiologic Study and a Proposed Classification, Dermatologic Surgery, 37, 9, (1297-1303), 2011

9 głosów

Komentarze

sophy - 2020-08-12 17:10:06

mam worki pod oczami. przyczyny są proste - urodziło mi się dziecko i chyba to tłumaczy wszystko hahaha

Alanden_1 - 2020-04-10 13:52:34

Moja żona ma właśnie problem z tymi swoimi workami pod oczami i szuka jakiegoś remedium. Hmm nie wiem, my mężczyźni to mamy lepiej nie musimy zawracać sobie głowy takimi rzeczami, chociaż pewnie są i tacy wśród nas co też się przejmują swoim wyglądem :)

Rivia10 - 2020-04-06 16:06:30

Obecnie mam 32 lata. IOdżywiam się w miarę zdrowo. Często ćwiczę i jeżdżę rowerem. Również dużo pracuje. Worki pod oczami jakieś mam, ale lekko. Jak widać jakoś można zaradzać przyczyną worków pod oczami, trzeba mieć tylko chęci i być konsekwentym. Oczywiście należy wzmacniać efekt jakimś kremem na worki pod oczami.

Uli - 2020-04-04 08:27:14

Mi będzie bardzo trudno usunąć przyczyny worków pod oczami. Człowiek, który chce coś osiągnąć to zawsze będzie przepracowany no chyba, że na loterii wygrał i już nic nie musi robić :) Ja również korzystam z garisell eye. Moje oczy wyglądają o niebo lepiej, ale mój tryb życia nic się nie zmienił, ponieważ samo życie nie pozwala mi na jego zmiane

Milka2467 - 2020-04-03 12:32:30

No nie zawsze tak jest. Nie należy zapominać o różnych chorobach, które również mogą być przyczyną powstawania worków pod oczami. Możemy to wyczytać w powyższym artykule. Dlatego warto się badać i chodzić przynajmniej 2 razy w roku na kontrole do lekarza.

Sylwia_Wielgosz - 2020-04-02 20:10:52

worków pod oczami to się nie ma tylko w młodzieńczym wieku gdzie nic cię nie obchodzi poza chodzeniem na uczelnie i spotykaniem się z koleżankami/kolegami :) Później jest praca rodzina i przyczyny powstawania worków pod oczami zaczynają się mnożyć jak grzyby po obfitym deszczy

JadwigaBrom - 2020-04-02 10:46:00

Przyczyny worków pod oczami są bardzo proste. Wystarczy spojrzeć na swój tryb pracy. Jest jeszcze gorzej jak się wychowuje dziecko i pracuje w dwóch pracach :))

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊