Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zmarszczki pod oczami

Strona główna » Blog » Zmarszczki pod oczami

Pierwsze zmarszczki pod oczami pojawiają się już po 25 roku życia, ponieważ po tym czasie zmniejsza się poziom elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Ponadto skóra w tych okolicach jest kilka razy cieńsza niż na pozostałym obszarze ciała. Z tego względu pierwsze oznaki starzenia są najbardziej widoczne w tym miejscu. Do ich powstawania przyczynia się również szereg innych czynników. Jak można zniwelować lub zapobiegać powstawaniu zmarszczek wokół oczu?

Zmarszczki pod oczami – przyczyny powstawania

Zmarszczki pod oczami to problem wielu kobiet, który pojawia się wraz z wiekiem. U niektórych pierwsze bruzdy w tym obszarze pojawiają się już przed 30 rokiem życia ze względu m.in. na odziedziczone geny. Ponadto ich powstawaniu sprzyja mimika twarzy, dlatego dość szybko pojawiają się u kobiet, które silnie przeżywają emocje i robią przy tym miny.

Wraz z wiekiem zmniejsza się stężenie elastyny i kolagenu, czyli głównych białek tworzących włókna tkanki łącznej. To powoduje, że struktura skóry staje się zwiotczała, a włókna tkanki łącznej podatne na odkształcenia. Ruchy mięśni powodują częste marszczenie skóry wokół oczu, wskutek czego dochodzi do ,,załamania włókien szkieletu” w postaci bruzd. Zmniejsza się również aktywność gruczołów łojowych, przez co skóra twarzy staje się sucha – zwłaszcza w okolicach oczu, gdzie gruczołów jest zdecydowanie mniej.

Zmarszczki wokół oczu są również skutkiem zbyt niskiego poziomu wody w organizmie, np. przez zaburzenia hydro-lipidowe. Ponadto przemęczenie organizmu i stres również przyspiesza starzenie. Dlatego warto rozpocząć odpowiednią pielęgnację skóry twarzy jak najszybciej, aby zachować młodą i jędrną cerę.

Przeczytaj: Worki pod oczami

Zmarszczki pod oczami – właściwa pielęgnacja

Zmarszczki pod oczami można zniwelować, jeżeli pielęgnacja skóry zostanie rozpoczęta jak najwcześniej. W tym celu należy dbać o odpowiednie nawilżenie skóry za pomocą odpowiedniego kremu o wysokiej zawartości naturalnych składników aktywnych pochodzenia roślinnego. Naturalne produkty są dobrze tolerowane przez organizm, nie wywołują podrażnień oraz zanieczyszczenia tkanek skóry. Natomiast optymalnie dobrane składniki aktywują naturalne procesy regeneracji, dzięki czemu odmładzanie przebiega zgodnie z biologicznymi predyspozycjami organizmu. Jakie więc składniki powinien zawierać krem pod oczy?

W składzie takie kosmetyku powinny znaleźć się m.in.:

  • skwalan,
  • witamina C,
  • olej śliwkowy.

Składniki te zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie skóry, regenerują oraz zwiększają zdolność komórek do magazynowania wody. Właściwości te sprawiają, że kosmetyk doskonale działa na zmarszczki mimiczne pod oczami.Zmarszczki pod oczami

Zmarszczki pod oczami – jak stosować krem?

Zmarszczki pod oczami można skutecznie zniwelować za pomocą odpowiedniej pielęgnacji z użyciem naturalnego kremu, który powinien stanowić podstawę codziennej pielęgnacji.

W tym celu należy:

  • oczyścić skórę twarzy,
  • nałożyć krem na zmarszczki wokół oczu,
  • delikatnie opuszkami palców zacząć go wklepywać do momentu, aż się wchłonie.

Taki zabieg usprawnia mikrokrążenie krwi, dzięki czemu do skóry dociera więcej tlenu. Krem pod oczy należy stosować 2 razy dziennie, bo to pozwoli uzyskać efekty w postaci gładszej i jędrniejszej skóry.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!

Zmarszczki pod oczami pojawiają się jako pierwsze. Dlatego w szczególności o wczesną pielęgnację tych obszarów powinny zadbać kobiety, które odziedziczyły taką skłonność po przodkach. Warto stosować naturalny krem zarówno w celach profilaktycznych, jak podczas kuracji przeciwzmarszczkowej. Im prędzej rozpoczęta pielęgnacja, tym twarz dłużej zachowa młody wygląd.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
ZAPOMNIJ O WORKACH POD OCZAMI ZAMÓW


Bibliografia

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
2. Dylewska – Grzelakowska J., Kosmetyka stosowana,1999
3. Elie M., Kressaty J., Anti-wrinkle hormone-type cosmetic composition, 2009
4. Roenigk H.H.Jr., Treatment of the Aging Face, 1995

23 głosów

Komentarze

ZAZU - 2020-07-30 20:42:02

Mogą :) To może mieć związek z brakiem nawilżenia, także więcej pij wody i nakładaj jakieś na prawdę bezpieczne i dobre kosmetyki na zmarszczki pod oczami. Wtedy będzie lepiej :)

cloudy - 2020-07-28 15:39:50

to jest normalne że w okolicach 20-tki widzę już u siebie zmarszczki pod oczami? cały czas korektor mi wchodzi w bruzdy i wygląda to źle.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊