Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olej z pestek śliwki – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Olej z pestek śliwki – co warto wiedzieć?

Olej z pestek śliwki to jeden z wyjątkowo popularnych kosmetyków naturalnych. Nadaje się on do wszechstronnego wykorzystania. Zanim jednak zastosujemy olej śliwkowy, koniecznie musimy poznać jego zastosowanie. Ponadto, jeśli chcemy stosować olej z pestek śliwki, właściwości tego specyfiku także powinny zostać przez nas poznane. Na szczęście, jest ich całkiem sporo. 

Olej z pestek śliwki jakie właściwości posiadaOlej z pestek śliwki – jakie właściwości posiada?

Olej z pestek śliwki charakteryzuje się naprawdę wieloma cennymi właściwościami.

Można przypisać mu działanie:

  • nawilżające
  • regenerujące
  • kojące
  • zmiękczające
  • przeciwzapalne
  • wygładzające

Ze względu na liczne i wyjątkowe właściwości, olej z pestek śliwki nadaje się do naprawdę wszechstronnego wykorzystania.

Zobacz: Sposoby na worki pod oczami

Olej z pestek śliwki – na jakie efekty można liczyć i czy są jakieś przeciwwskazania do jego stosowania?

Olej z pestek śliwki można wykorzystać zarówno do pielęgnacji skóry, jak i włosów. Szczególnie dobrze nada się on do pielęgnowania kosmyków o wysokiej porowatości. Doskonale je nawilża i wzmacnia. Warto także zastosować olej z pestek śliwki pod oczy. Dzięki takiemu wykorzystaniu oleju można liczyć na rozjaśnienie uporczywych cieni. Ponadto, olej ten idealnie nada się do wygładzenia drobnych i nieutrwalonych jeszcze zmarszczek. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować niewielką ilość olejku. Wystarczą już dwie krople. Można zastosować je solo bądź dodać do porcji kremu. Zastosowanie zbyt dużej ilości olejku może doprowadzić bowiem do nadmiernego obciążenia wrażliwej skóry pod oczami.

Dzięki olejowi z pestek śliwki będzie można również zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry. Olej z pestek śliwki, dzięki wspomnianym już właściwościom nawilżającym, odżywi i zregeneruje nawet najbardziej suchą skórę.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE POD OCZYZAMÓW

Można stosować go zarówno na skórę twarzy, jak i na skórę całego ciała. Niesamowitym atutem olejku z pestek śliwki jest to, iż przepięknie pachnie. Dzięki temu, jego stosowanie jest prawdziwą przyjemnością. Nikt więc nie powinien mieć problemu z systematycznym używaniem kosmetyku. Ważne jest jednak to, aby sięgnąć po wysokiej jakości olejek śliwkowy. Można poszukiwać go przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Mowa tu zarówno o tych internetowych, jak i stacjonarnych. Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania olejku z pestek śliwki. Na szczęście, jedynym przeciwwskazaniem może być nadwrażliwość na ten specyfik. Dobrze byłoby więc obserwować to, w jaki sposób reaguje nasza skóra na olejek śliwkowy.

Trzeba także pamiętać o tym, że efekty nie pojawią się od razu. Będzie trzeba poczekać na nie najczęściej kilka tygodni. U niektórych mogą jednak pojawić się jeszcze później, dlatego trzeba pamiętać o zachowaniu cierpliwości.

Podsumowując, olej z pestek śliwki idealnie nadaje się do wszechstronnego wykorzystania. W szczególności jest on polecany osobom, które marzą o pięknej i zadbanej skórze w okolicy oczu. Do stosowania oleju nie istnieją niemal żadne przeciwwskazania. Kluczowa jest jednak systematyczność. Jedynie regularne używanie olejku z pestek śliwki przyczyni się do poprawy kondycji naskórka.


Bibliografia:

1. S.D. Marks, P.K. Smith, S. Strobel, „Choroby wieku dziecięcego”, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2010.

7 głosów

Komentarze

monica - 2022-08-30 20:26:42

kiedyś już słyszałam, ze olej z pestek śliwki jest super, ale nigdy jeszcze na sobie nie próbowałam ^^

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊