Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Sposoby na worki pod oczami – nietypowe pomysły

Strona główna » Blog » Sposoby na worki pod oczami – nietypowe pomysły

W internecie można znaleźć różne sposoby na worki pod oczami. Postanowiliśmy prześledzić wszelkie pomysły, które przejawiają się w sieci najczęściej i sprawdzić jak działają one w rzeczywistości. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie sposoby na worki pod oczami przeanalizowaliśmy i zarekomendowaliśmy.

Sposoby na worki pod oczami a ich skuteczność

Postanowiliśmy sprawdzić nietypowe sposoby na worki pod oczami, jakie znaleźliśmy w internecie. Każdą metodę poddaliśmy szczegółowej analizie, chcąc zweryfikować, czy faktycznie są one skuteczne i jak w późniejszej perspektywie wpływają one na organizm. Wnioski można znaleźć w tabeli poniżej.Worki pod oczami

SposóbRekomendacja
Maść na hemoroidyNIE
Krem na żylakiNIE
Zabieg wstrzykiwania własnego tłuszczuTAK
Terapia oczyszczająca z toksynTAK
Krem na worki pod oczami Garisell Eye

ZAMÓW GARISELL EYE
KREM NA WORKI POD OCZAMI ZAMÓW!

Maść na hemoroidy

Sposoby na worki pod oczami wykorzystujące działanie maści na hemoroidy opierają się na działaniu substancji o nazwie tribendozyd. Jest on odpowiedzialny za zmniejszanie przepuszczalności naczyń krwionośnych, czyli jednej z głównych przyczyn pojawiania się worków pod oczami.

Nie polecamy wykorzystywania maści na hemoroidy w celu usunięcia worków pod oczami, ponieważ rozwiązanie to jest wyjątkowo niebezpieczne. Korzystanie z tej maści w ten sposób niesie za sobą wiele negatywnych dla zdrowia skutków. Bardzo często dochodzi do poważnego podrażnienia oczu, zapalenia spojówek, wysuszenia skóry w okolicach oczu czy reakcji alergicznych w postaci uciążliwego swędzenia. Ponadto nierzadko zdarza się, że po odstawieniu maści worki pod oczami wracają ze zdwojoną siłą.

Krem na żylaki

Krem na żylaki to nieco mniej popularny sposób na worki pod oczami niż maść na hemoroidy. Krem skutecznie poprawia jednak krążenie i likwiduje obrzęki, a dodatkowo poprawia napięcie ścian naczyń.

Sposoby na worki pod oczami z wykorzystaniem kremu na żylaki, niosą za sobą wiele przykrych konsekwencji. Przede wszystkim długotrwałe ich stosowanie wysusza wrażliwą skórę pod oczami oraz w niektórych przypadkach na trwałe zmienia jej koloryt. Często w wyniku używania substancji konserwujących w tego rodzaju kremach dochodzi do powstania reakcji alergicznych, które mają przykre konsekwencje dla narządu wzroku.

Zabieg wstrzykiwania własnego tłuszczu

Usuwanie worków pod oczami poprzez transplantację komórek tłuszczowych odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg nie pozostawia blizn, a skutki jego wykonania w postaci delikatnej opuchlizny i zasinienia ustępują w ciągu kilku dni.

Zabieg jest skuteczny i nieinwazyjny, nie niesie za sobą żadnych przykrych komplikacji. Zabieg jest jednak dość kosztowny. W renomowanych klinikach jest to wydatek w okolicach 3 tysięcy złotych. Rekomendujemy korzystanie w tej materii wyłącznie z usług wysokiej jakości gabinetów medycyny estetycznej.

Terapia oczyszczająca z toksyn

Terapia oczyszczająca organizm to inaczej krótka głodówka, której zadaniem jest pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu. Wskazane jest wówczas spożywanie wyłącznie dużej ilości warzyw i owoców oraz wody i herbatek ziołowych.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!

Sposoby na worki pod oczami a codzienna pielęgnacja

Rekomendowane przez nas powyżej sposoby na worki pod oczami warto wspierać codzienną pielęgnacją, która z pewnością pozytywnie wpłynie na finalny efekt.

Krótkie głodówki oczyszczające pozwalają pozbyć się nadmiaru toksyn nagromadzonych w organizmie, które pozytywnie oddziałują nie tylko na worki pod oczami, ale także na ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Tego rodzaju głodówki nie mogą jednak trwać zbyt długo i być powtarzane w niewielkich odstępach czasu.

Marta BożendaWysokiej jakości kremy powinny być stosowane regularnie, codziennie, ponieważ dopiero wówczas ich efektywność będzie zadowalającamówi Marta Bożenda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Wybierając odpowiedni specyfik warto zwrócić uwagę, czy jego skład jest bogaty w aktywne składniki naturalnego pochodzenia.

Specjaliści zgodnie podkreślają, że najlepiej jeśli na worki pod oczami zaaplikuje się kremy z takimi składnikami jak: 

  • skwalan roślinny,
  • niacynamid,
  • witamina C,
  • ekstrakt z zielonej herbaty,
  • ekstrakt z zielonej kawy,
  • komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej.

Bibliografia

1. Kępa A., Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na okolice oczu – przegląd wybranych technik cz. II, [w:] „Kosmetologia Estetyczna”, nr 4 / 2015 / vol. 4
2. C. H. Su, Y. S. Chen, Y. P. Hung, C. S. Chen, “A real-time eye-tracking system for autostereoscopic displays”, In 15th IPPR Conference on Computer Vision Graphics and Image Processing, pp. 170-177, 2002
3. Brian Biesman, Commentary: Treatment of Venous Infraorbital Dark Circles Using a Long‐Pulsed 1,064‐nm Neodymium‐Doped Yttrium Aluminum Garnet Laser, Dermatologic Surgery, 38, 8, (1283-1283), 2012
4. Friedmann D, Goldman M. Dark Circles. Clin Plast Surg. 2015;42(1):33-50. doi:10.1016/j.cps.2014.08.007

7 głosów

Komentarze

Tatiana09 - 2020-05-23 10:10:31

Wiedziałam, że jeśli chodzi o sposoby na worki pod oczami to maść na hemoroidy oraz krem na żylaki nie mają racji bytu

Ivy123 - 2020-05-21 17:45:33

@szyminka566 no mi też ciężko w to uwiezyć, ale w internecie można znaleźć różne głupoty. Dobrze, że artykuł wyjaśnił ten temat i lepiej wybierać te sprawdzone sposoby na worki pod oczami.

szyminka566 - 2020-05-13 11:29:17

kurde dwa pierwsze sposoby na worki pod oczami z tabelki serio nie zachęcają xd. Ludzie robią takie rzeczy?! masakra...

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊