Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Mezoterapia pod oczy- czym jest?

Strona główna » Blog » Mezoterapia pod oczy- czym jest?

Mezoterapia pod oczy cieszy się sporą popularnością, która wynika przede wszystkim ze skuteczności zabiegu. Celem zabiegu jest głównie niwelowanie opuchlizny i cieni pod oczami. Choć zabieg jest częściowo inwazyjny, jest całkowicie bezpieczny dla skóry i bezbolesny.

Mezoterapia pod oczyMezoterapia pod oczy – krótka charakterystyka

Igłowa mezoterapia pod oczy to zabieg polegający na podskórnym wstrzykiwaniu substancji czynnych. Zwykle w składzie preparatu znajdują się koktajl odżywczo- witaminowy oraz kwas hialuronowy. Skład mieszanki jest jednak indywidualny dla każdego gabinetu, a liczba zabiegów uzależniona od kondycji skóry pacjenta. Zabieg znajduje szczególne zastosowanie w przypadku niwelowania drobnych zmarszczek oraz przeciwdziałaniu wiotczeniu skóry.

Przeczytaj więcej o workach pod oczami

Mezoterapia pod oczy – metoda działania?

Zabieg mezoterapii pod oczy nie trwa więcej niż kilkanaście minut. Poprzedza go konsultacja z lekarzem wykonującym zabieg, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Aby znieczulić obszar zabiegowy lekarz nakłada specjalny krem pod oczy, który powoduje, że zabieg jest bezbolesny. Następnie wykonuje iniekcję. Wstrzykiwanie koktajlu odżywczego umożliwia ominięcie bariery naskórkowej, co jest niemożliwe dla standardowych metod. Iniekcja powoduje stymulację fibroblastów, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu.

Jednocześnie wykonane mikronakłucia stymulują naturalne procesy regeneracyjne

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
DOMOWY ZABIEG POD OCZY Z UŻYCIEM ODŻYWCZEGO KREMUZAMÓW

Mezoterapia pod oczy – dla kogo?

Zabiegi mezoterapii pod oczy polecane są szczególnie pacjentom, którzy obserwują u siebie zmarszczki mimiczne (tzw. kurze łapki), a cienie i sińce pod oczami. Metoda jest także stosowany na przesuszoną i cienką skórę. Pomaga także na opuchliznę.

Mezoterapia okolic oczu – efekty po zabiegu

Jeśli chodzi o mezoterapię okolic oczu, efekty są widoczne niemal natychmiast, co spotyka się z dużym entuzjazmem wśród pacjentów.

Po pierwsze następuje silne nawilżenie skóry (za sprawą obecności w preparacie kwasu hialuronowego), inne działania to:

  • poprawa gęstości i napięcia skóry,
  • usunięcie drobnych zmarszczek,
  • poprawa elastyczności skóry.

Co więcej, mezoterapia okolic oczu wpływa na poprawę mikrokrążenia. Likwiduje również opuchnięcia poprzez stymulację krążenia limfy i przeciwdziałanie zastojom.

Aby mezoterapia igłowa pod oczy spowodowała widoczną poprawę, konieczne jest jej systematyczne wykonywanie. Zaleca się wykonanie przynajmniej trzech zabiegów, co 14 dni

Oprócz niwelowania płytkich zmarszczek, podobny efekt można uzyskać z głębokimi. Widoczna jest również poprawa napięcia i jędrności skóry.

Mezoterapia oczu i pozostałe działania

Mezoterapia oczu to specjalistyczny pozwalający spłycić lub usunąć zmarszczki, a także zniwelować problemy takie jak sińce czy obrzęki pod oczami. Aby przedłużyć efekt warto nakładać na skórę naturalny krem pod oczy. Podsumowując, mezoterapia to metoda o niskim stopniu inwazyjności, ale bardzo skuteczna i poprawiająca w widoczny sposób kondycję skóry. Działa na wiele problemów, w tym również drobne zmarszczki. Jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, co ważne w przypadku obszaru, jakim jest wrażliwa i cienka skóra pod oczami.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
2. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
3. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012

5 głosów

Komentarze

Wiktoria - 2021-05-24 08:00:13

Masaże? Bardzo dobry. Podobnie jak i mezoterapia pod oczy, ale trzeba zagospodarować sobie na to trochę kasy i czasy, bo jednak to są zabiegi, na które trzeba pojechać, zrobić i wrócić do domu.

justyna - 2021-04-19 19:31:28

takie rzeczy maja oidibny skotek na worki pod oczami? jak maja dzialac masaze na worki po oczami?

dońka - 2021-01-22 07:31:13

no są bardzo dobre, ale ceny w zależności od miasta się różnią. zawsze jeszcze można spróbować zamiast robić sobie mezoteriapię pod oczy można próbować masaży i kremów

Inismona - 2021-01-05 22:08:30

@Dońka, co masz na myśli z tymi efektami? ?

dońka - 2020-12-30 12:57:54

widziałam efekty i chętnie bym poszła, ale to nie jest jednak tanie ?

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊