Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Worki pod oczami – choroby je powodujące

Strona główna » Blog » Worki pod oczami – choroby je powodujące

Analizując worki pod oczami, choroby mogą być jedną z przyczyn, która je wywołuje. Najczęściej jednak worki pod oczami, czyli po prostu obrzęki, powstają jako skutek magazynowania nadmiernej ilości płynu w tkankach. W wielu przypadkach wraz z opuchlizną pojawiają się tzw. cienie pod oczami, które powstają w wyniku nierównej pigmentacji i płytko unaczynionej skóry. Rzadziej pojawiają się stany zapalne, objawiające się zwiększoną bolesnością okolic oczu lub zaczerwieniem. Choć w większości przypadków worki pod oczami są po prostu nieestetycznym problemem, czasami są objawem poważnych chorób. Jakich? Dowiesz się z tego artykułu.

Worki pod oczami - chorobyWorki pod oczami – choroby nerek

Jeśli chodzi o worki pod oczami, choroby nerek mogą stać się ich przyczyną. Problemy z nerkami powodują zatrzymywanie się wody w organizmie. To z kolei prowadzi do obrzęków pod oczami, które najczęściej mogą powstawać właśnie w okolicy oczu. Obrzęki okolicy twarzy często występują w zespole nerczycowym oraz przy kłębuszkowym zapaleniu nerek.

Worki pod oczami – choroby tarczycy

Przy dolegliwości, jaką są worki pod oczami, choroby tarczycy również są rozważane. Zwykle takie objawy pojawiają się przy niedoczynności tarczycy.

Oprócz tego, że występują worki pod oczami, objawy choroby współtowarzyszące to:

  • przewlekłe zmęczenie,
  • sucha skóra,
  • problemy trawienne,
  • wahania masy ciała,
  • chandra i obniżony nastrój,
  • nieregularna praca serca,
  • obniżone libido,
  • problemy z termoregulacją.

W chorobach tarczycy obrzęk często pojawia się na całej twarzy. Występowanie wyżej wymienionych objawów powinno nas niepokoić i skłonić do szybkiej wizyty u lekarza

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
AKTYWNE SERUM NA WORKI POD OCZAMIZAMÓW

Worki pod oczami – choroby krążenia

Jeśli chodzi o worki pod oczami, choroby krążenia również mogą być ich przyczyną. Tak jak w przypadku chorób nerek znacznie ma tutaj zatrzymywanie się wody w organizmie. Magazynowanie płynów w tkankach ciała częściej jednak wywołuje obrzęki w dolnych częściach ciała niż w okolicy twarzy.

Zobacz jakie istnieją domowe sposoby na worki pod oczami

Worki pod oczami – choroby i alergie

Nie tylko choroby wywołują worki pod oczami. Często ich przyczyną, wraz z towarzyszącym im zasinieniem, jest alergia. Zwykle występują podczas kontaktowego zapalenia skóry oraz przy alergicznych nieżytach nosa, zdecydowanie rzadziej współwystępuje z objawami atopowego zapalenia skóry. Specyficzną cechą występowania alergicznego podłoża worków jest świąd. W takiej sytuacji warto niezwłocznie skontaktować się z alergologiem, który określi przyczynę problemu.

Worki pod oczami jaka choroba do wyleczenia

Występowanie worków pod oczami jako choroby należy odpowiednio zdiagnozować. Jeśli potwierdzą się przypuszczenia choroby, należy wprowadzić odpowiednie leczenie dopasowane do objawów choroby. Warto później wdrożyć metody, które działają bezpośrednio na worki pod oczami. Takim przykładem jest pielęgnacja, która opiera się na stosowaniu kremów z naturalnymi składnikami aktywnymi. Podsumowując, worki pod oczami czasami są objawem choroby. W takiej sytuacji należy podjąć odpowiednie leczenie, które zniweluje przyczyny choroby, a tym samym występowanie worków pod oczami. Jednocześnie warto też wdrożyć naturalną pielęgnację skóry.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
3. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
4. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008

4 głosów

Komentarze

Aurelia - 2024-06-21 00:31:53

Też mam worki pod oczami. Choroby są różne które je powodują. U mnie to była tarczyca.

sylvia31 - 2024-03-26 13:00:20

czasem jest tez tak ze zwyczajnie ma sie takie a nie inne predyspozycje i worki pod oczami sie pokazuja tak po prostu ;p sama jestem posiadaczka takich woreczkow ale... udaje mi sie je zredukowac pomagajac sobie usuwajac limfe spod oczu.

Ursula - 2023-07-14 18:38:23

Pozdrawiam z problemami tarczycowymi. Dzięki waszemu artykułowi się wzięłam się za badania i wyszło szydło z worka! Dziękuję i pozdrawiam!

natalia - 2022-09-04 08:08:13

u mnie okazalo sie ze problem zwiazany byl z anemia ale tez poza tabletkami z zelazem to pielegnacja mi pomogla na worki pod oczami. choroby sa rozne i warto sie zapoznac z objawami.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊