Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wazelina pod oczy – jak działa?

Strona główna » Blog » Wazelina pod oczy – jak działa?

Wazelina pod oczy to tylko jedno z jej zastosowań. Produkt znały już nasze babki i chętnie wykorzystywały go w codziennej pielęgnacji. Wiedza na temat składników kosmetycznych i ich właściwości zmieniała się na przestrzeni lat i obecnie jest to produkt dość kontrowersyjny. Jak jest pozyskiwana i w jaki sposób pielęgnuje skórę? Dowiesz się z tego artykułu.

Wazelina pod oczyWazelina pod oczy – sposób pozyskiwania

Wazelina pod oczy to produkt kosmetyczny, który pozyskiwany jest z ropy naftowej. Powstaje w czasie procesu rafinacji chemicznej z użyciem stężonego kwasu siarkowego. Na dalszych etapach produkcji kwas siarkowy zostaje wyeliminowany za pomocą wody. W ten sposób powstaje konsystencja oraz kolor, jaki ma wazelina pod oczy. Produkt znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach, przede wszystkim przemyśle kosmetycznym.

Zobacz co zrobić aby zmniejszyć worki pod oczami

Wazelina pod oczy – działanie

Choć wazelina pod oczy jest produktem powszechnie dostępnym, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób działa na skórę. Wcześniej wykorzystywany był do celów nawilżających, a także przeciwzmarszczkowych, ponieważ rynek produktów kosmetycznych był bardzo ubogi.

Wskazuje się również na jej działanie:

  • wygładzające,
  • kojące.
Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
SPRAWDZONE ROZWIĄZANIE NA WORKI POD OCZAMIZAMÓW

Współczesne doniesienia z badań nie są jednak jednoznaczne w stwierdzeniu, czy wazelina wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe. Wypływa jednak z nich spójny wniosek, że produkt nie wykazuje szczególnych, tak jak wcześniej sądzono, właściwości pielęgnacyjnych.

Jej potwierdzonym działaniem jest natomiast tworzenie na skórze warstwy okluzyjnej, która przeciwdziała nadmiernej utracie wody, a tym samym odwodnieniu i przesuszeniu skóry. Z tego powodu dedykowana jest osobom, które cierpią z powodu niewystarczającego nawilżenia

Warstwa wazeliny utrzymuje napięcie skóry. Znajduje szczególne zastosowanie w okresie zimowym, ponieważ chroni przed szkodliwym działaniem niskich temperatur, jak i ogrzewanego powietrza. Warto jednak podkreślić, że wazelina nie wpływa w widoczny sposób na kondycję skóry, dlatego nie warto używać jej w celach pielęgnacyjnych, ale ochronnych. Nie stanowi jednocześnie zagrożenia dla skóry, dlatego można ją bezpiecznie aplikować, nawet każdego dnia. Wpływa w ten sposób na prawidłowe nawodnienie, przywracając skórze miękkość. Wazelina powinna być aplikowana w miejsca, które tego szczególnie potrzebują i są narażone na wysuszenie albo szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Jednocześnie jest niewskazana dla osób z cerą tłustą i mieszaną. W tym wypadku wskazane jest jej aplikowanie na skórę pod oczami (gdzie nie znajdują się gruczoły łojowe), jak i w okolice ust. Wazelina pod oczy jest bezpieczna i delikatna nawet dla wrażliwej i cienkiej skóry, a nawet solidnie ją zabezpieczy.

Wazelina pod oczy – ochrona i nawodnienie

Używając wazeliny pod oczy można liczyć na poprawę nawodnienia skóry. Choć trudno liczyć na spektakularny efekt przeciwzmarszczkowy, to właśnie nawilżenie i nawodnienie skóry uchroni ją przed powstawaniem zmarszczek. W związku z tym stosowanie wazeliny jest wskazane, szczególnie w okresie jesienno- zimowym, by zabezpieczyć skórę przed mrozem i zimnem.

Uwaga!

TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!


Bibliografia

1. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

7 głosów

Komentarze

Nina - 2021-06-01 11:11:56

Spróbowałam z ciekawości nałożyłam wazelinę pod oczy i.... nie dla mnie to. Na noc jeszcze okay, ale jednak tak na co dzień to sobie nie wyobrażam.

iga2000 - 2021-05-19 12:09:32

ani razu nie slyszalam o takim sposobie i chyba mnie to nie przekonuje. jedynie co to nakladalam ja sobie na usta.

Ulka - 2021-04-20 23:21:10

Dla mnie to jedynie takie dosc delikatne kosmetyki pod oczy jak juz. Bardziej wlasnie jakis zel a nie tluszcz co w lato bedzie topil sie na twarzy..

Sówka - 2021-04-16 09:09:17

Nawet nie wyobrażam sobie tego po makijażem ?

aleksandra - 2021-04-11 13:37:47

na kilka godzin to może jeszcze w miarę ale jednak tak w ciągu dnia wazelina pod oczy to jest abstrakcja chyba że bym nigdzie nie wychodziła

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊