Podkowy pod oczami
Strona główna » Blog » Podkowy pod oczami
Podkowy pod oczami to częsty problem kobiety, które powodują, że cera wygląda nieestetycznie. Mogą pojawić się po nieprzespanej nocy, wskutek przemęczenia Powstają pod dolną powieką i mogą mieć żółto-siny, szary i fioletowy kolor oraz różny stopień intensywności – najbardziej są widoczne po nocy. Ich kolor zależy od formy organizmu, stanu skóry oraz genów. Jednak istnieje sposób, który pozwala pozbyć się podków pod oczami.
Podkowy pod oczami: przyczyny
Podkowy pod oczami powstają wskutek zastojów limfy w tkankach podskórnych. Przyczyny ich powstawania bywają różne: geny odziedziczone po rodzicach, przemęczenie, czy brak odpowiedniej ilości snu. Podkowy u wielu kobiet powstają z wiekiem, gdy zmniejsza się napięcie mięśnia okrężnego oka oraz tkanek, które go otaczają.
Kolejnymi przyczynami występowania podków pod oczami jest brak odpowiedniej diety, palenie papierosów i spożywanie alkoholu. Cierpią na nie osoby, które dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej. Wskutek tego limfa krąży wolniej, produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych i zaczynają gromadzić się w tkance podskórnej. Również kobiety, które lubią dużo opalać się na słońcu lub w solarium często miewają podkowy pod oczami.
Dowiedz się również jak zwalczyć opuchliznę pod oczami:
https://garisell.pl/blog/opuchlizna-pod-oczami-zwalcz-ja-silami-natury/
Właściwości skutecznego kremu pod oczy:
Wzmacniające | wzmacnia włókna kolagenowe odpowiedzialne za napięcie skóry |
Regenerujące | przyspiesza regenerację, dzięki czemu poprawia się elastyczność tkanek |
Oczyszczające | wspomaga usuwanie toksyn, a skóra nabiera zdrowego wyglądu |
Nawilżające | wzmacnia nawilżenie skóry, dzięki czemu staje się jędrniejsza |
TERAZ na stronie garisell.pl na hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na worki pod oczami Garisell Eye. Kliknij i sprawdź!
Podkowy pod oczami – skuteczny krem
Podkowy pod oczami można zlikwidować za pomocą kremu z naturalnymi składnikami aktywnymi. Żeby uzyskać pożądany efekt, należy nakładać kosmetyk pod oczy codziennie. W jego składzie powinny znaleźć się:
- Ekstrakt z ruszczyka kolczastego – hamuje aktywność elastazy, dzięki czemu wzmacnia tkankę łączną, która wchodzi w skład skóry. Poprawia się jej napięcie, a podkowy zaczynają zanikać. Poza tym składnik ten reguluje poziom wody w tkance skórnej, dzięki czemu staje się jędrniejsza i nabiera zdrowego kolorytu. Wspomaga również usuwanie toksyn, które są produktem ubocznym przemian metabolicznych na poziomie komórkowym.
- Ekstrakt z zielonej herbaty – posiada antyutleniacze, które chronią skórę przed powstawaniem wolnych rodników. Cząsteczki te są odpowiedzialne za utratę jędrności oraz powstawanie zmarszczek. Doskonale działa na skórę zanieczyszczoną, suchą, tłustą i trądzikową. Wyciąg z zielonej herbaty poprawia napięcie skóry, dzięki czemu niweluje podkowy pod oczami.
- Komórki macierzyste z jeżówki wąskolistnej – stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych w komórkach skóry, dzięki czemu zwiększa się napięcie oraz jędrność. To sprawia, że skóra nabiera zdrowego wyglądu i kolorytu.
- Olej śliwkowy – doskonale nawilża oraz regeneruje skórę. Dzięki temu odzyskuje naturalny koloryt. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, tworzące naturalny płaszcz lipidowy skóry odpowiadający za jej odporność, regenerację, nawilżenie i sprężystość.
Ważne jest systematyczne stosowanie kremu pod oczy, bo dzięki temu skóra otrzymuje odpowiednie składniki i prędzej się regeneruje. Trzeba pamiętać, że podkowy pod oczami powstają wskutek utraty kolagenu. Dlatego dobry krem zawiera naturalne składniki, które wzmacniają włókna kolagenowe – mówi Marta włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica
Podkowy pod oczami sprawiają, że cera wygląda starzej i nieestetycznie. Dlatego warto zacząć stosować krem na worki pod oczami Garisell Eye z najwyższą zawartością naturalnych składników roślinnych, które są bezpieczne dla cery i pozwalają uzyskać trwały efekt. Im prędzej rozpoczęta pielęgnacja, tym szybszy efekt można uzyskać.
Bibliografia
1. Kołaczek A., Pielęgnacja okolic oczu, [w:] „Świat Przemysłu Kosmetycznego”, nr 4/2018
2. Hirmand H. Anatomy and nonsurgical correction of the tear trough deformity. Plast Reconstr Surg. 2010
3. Grzegorczyk-Karolak I., Rośliny w pielęgnacji skóry wokół oczu, [w:] „ Panacea”, nr 1 (50), 2015
Komentarze
TatianaMroczek41257 - 2020-05-23 10:15:02
Emilka - pewnie masz rację, ale jak wolę zapobiegać niż maskować podkowy pod oczami. Teraz te kosmetyki, które robią są coraz lepsze, trzeba tyko rozważnie je dobierać.
Emilka - 2020-05-20 16:13:03
Jak ktoś ma już takie "podkowy pod oczami" to serio jest problem. Pewnie więszkość z nas maskuje to jakimiś podkładami, a nie specjalnymi kosmetykami do tego przeznaczonymi.