Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Masaż limfatyczny sposobem na worki pod oczami

Strona główna » Blog » Masaż limfatyczny sposobem na worki pod oczami

Worki pod oczami są uciążliwym problemem, dotykającym wiele osób. Odbierają twarzy blask i czynią jej wygląd bardziej zmęczonym. Masaż limfatyczny to rozwiązanie, które pomoże pozbyć się obrzęku w okolicach oczu, przynosząc przy okazji także inne pozytywne rezultaty.

Jak działa masaż limfatyczny na worki pod oczamiJak działa masaż limfatyczny na worki pod oczami?

Masaż limfatyczny na worki pod oczami, inaczej zwany drenażem limfatycznym to bezbolesny i nieinwazyjny zabieg uciskowy, który ma na celu pobudzenie krążenia limfy, czyli płynu tkankowego, spływającego do naczyń chłonnych. Najważniejszą funkcją układu limfatycznego jest transport fragmentów płynu tkankowego do układu krążenia. Czasem w organizmie dochodzi jednak do spowolnienia, a nawet zatrzymania przepływu limfy, a to w konsekwencji powoduje obrzęk limfatyczny. Bardzo często do takiego obrzęku dochodzi w okolicach oczu, co jest głównym powodem powstawania tak zwanych worków pod oczami. Z pomocą może przyjść wtedy masaż limfatyczny na worki pod oczami, polegający na uciskaniu specyficznych punktów na skórze wokół oczu z odpowiednią siłą. Taki zabieg pomoże odprowadzić limfę i przyspieszyć metabolizm, a tym samym zredukować obrzęki na twarzy.

Sprawdź: Worki pod oczami

Masaż limfatyczny na worki pod oczami – dodatkowe korzyści

Masaż limfatyczny na worki pod oczami, poza likwidowaniem obrzęków spowodowanych spowolnionym przepływem limfy, niesie za sobą szereg innych, pozytywnych efektów. Niewątpliwie odżywia on skórę i przywraca oczom blask i zdrowy wygląd. Przede wszystkim jednak masaż limfatyczny oddziałuje nie tylko na warstwę zewnętrzną organizmu, ale działając od wewnątrz, przeciwdziała chorobom związanym z zastojem limfy i krwi. Przyczynia się również do regeneracji organizmu, poprawy samopoczucia i redukcji zmęczenia. Wykonywanie automasażu relaksuje i uaktywnia działanie układu przywspółczulnego, odpowiadającego za wyciszenie organizmu.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW

Jak często stosować masaż limfatyczny na worki pod oczami?

Masaż limfatyczny na worki pod oczami zaleca się stosować regularnie, w celu zauważenia trwałych efektów. Nie istnieją przeciwwskazania, co do częstotliwości jego wykonywania, a więc można włączyć go nawet do codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Przeprowadzanie masażu limfatycznego na worki pod oczami zajmuje około 10-15 minut, a efekty są zauważalne już nawet po kilku takich sesjach. Ze względu na wyciszające i relaksujące właściwości drenażu limfatycznego wskazane jest wykonywanie go wieczorem, co może przyczynić się także do lepszego snu.

Dla kogo masaż limfatyczny na worki pod oczami?

Masaż limfatyczny na worki pod oczami może wykonać każdy, ze względu na jego nieskomplikowaną formę.

Szczególnie jednak zaleca się jego stosowanie:

  • osobom z nieregularnym trybem życia (osoby pracujące na zmiany, młode mamy),
  • osobom, mającym trudności z zasypianiem,
  • sportowcom,
  • osobom, doświadczającym wiele stresu,
  • palaczom,
  • osobom w dojrzałym i starszym wieku,
  • osobom o genetycznych predyspozycjach do opuchniętej skóry wokół oczu.

Masaż limfatyczny na worki pod oczami to jeden z wielu sposobów na radzenie sobie z tą dolegliwością. Poza dbaniem o skórę poprzez wykonywanie masażu, warto również pamiętać  o stosowaniu zdrowej i zbilansowanej diety, a także o prowadzeniu aktywnego trybu życia, dbając jednocześnie o ruch i odpoczynek. W pełni zadbany organizm jest w stanie zwalczyć zachodzące nieprawidłowości, a tym samym wpłynąć korzystnie na zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie.


Bibliografia:

1. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
3. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002

5 głosów

Komentarze

benia - 2023-07-18 17:29:13

dopiero się uczę, ale widziałam na grupkach na fb, jak dziewczyny pokazują efekty masowania i jest wooow...

Pamela - 2023-07-01 13:31:44

Działa :) Robię sobie masaż limfatyczny na worki pod oczami od około roku i mi to bardzo poprawiło okolicę oka.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊