Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszcząca się skóra pod oczami – jak się z nią uporać?

Strona główna » Blog » Łuszcząca się skóra pod oczami – jak się z nią uporać?

Łuszcząca się skóra pod oczami jest bardzo częstym problemem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Miejsce to jest niezwykle delikatne, a wszystko to przez cienką warstwę skórną. Sprawia to, że jest narażona w większym stopniu na czynniki wysuszające – te zewnętrzne, jak również wewnętrzne. Jakie są główne powody łuszczenia i jak można sobie z nimi poradzić? Warto się temu przyjrzeć.

Łuszcząca się skóra pod oczami jak się z nią uporaćŁuszcząca się skóra pod oczami – jakie są jej powody?

Łuszcząca się skóra pod oczami jest bardzo łatwo do rozpoznania, jednak skąd się bierze? Jest milion powodów, jednak najczęściej dochodzi do nieprawidłowej pielęgnacji. Nic w tym dziwnego, gdyż skóra w tym miejscu jest aż 4-krotnie cieńsza, niż na reszcie ciała. Sprawia to, że trzeba o nią dbać w szczególny sposób.

Miejsce pod oczami jest jednocześnie praktycznie pozbawione gruczołów łojowych, przez co bardzo szybko traci wodę, czego efektem są zmarszczki i łuszcząca się skóra pod oczami. Na szczęście nie jest tak, że nie można z tym niczego zrobić. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią, dostosowaną do problemu pielęgnację. Jak to zrobić?

Zobacz jak skutecznie zwalczyć worki pod oczami

Jak kosmetyki pomagają przy łuszczącej się skórze pod oczami?

Łuszcząca się skóra pod oczami jest problemem, na który trzeba reagować jak najszybciej. Warto wyposażyć się w kosmetyki, które będą dostarczały odpowiednich substancji odżywczych, zwiększając jędrność, nawilżenie, jak i sprężystość skóry. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Przy łuszczeniu się skóry pod oczami najlepiej sprawdzą się produkty zawierające:

  • kwas hialuronowy,
  • argininę,
  • serynę,
  • selen,
  • cynk,
  • witaminę A,
  • witaminę E.

Jest jeszcze wiele innych substancji, które pomagają, a w tym znajdą się różnego rodzaju olejki. Warto postarać się preparat bogaty w różne składniki, gdyż cera każdej osoby jest inna i inaczej reaguje. W ten sposób łuszcząca się skóra pod oczami zniknie stosunkowo szybko.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
ODŻYWCZE SERUM POD OCZY ZAMÓW!

Łuszcząca się skóra pod oczami – co jeszcze można zrobić?

Łuszcząca się skóra pod oczami może być w dużej mierze skutkiem nieprawidłowej ochrony przed słońcem. Wiele osób nie wie, że filtry SPF powinny być stosowane nie tylko podczas upalnych, letnich dni, ale również w czasie zimy. Niezależnie od pogody, warto wybierać wysokie filtry, które zabezpieczą delikatną skórę pod oczami przed uszkodzeniami i wysuszeniem.

Co jeszcze można zrobić dla swojej skóry? Bardzo ważna jest dieta, a przede wszystkim podaż wody. Warto pić przynajmniej 2 l wody mineralnej dziennie, nie wliczając w to innych płynów. Nawodnienie od wewnątrz jest równie ważne, jak od zewnątrz. W samej diecie często brakuje odpowiedniej ilości kwasów nasyconych i nienasyconych, dzięki którym wiele witamin może zostać przyswojonymi, co dodatkowo poprawia wygląd cery.

Łuszcząca się skóra pod oczami nie jest czymś, na co nie mamy wpływu – zarówno optymalna dieta, ochrona przeciwsłoneczna, jak i odpowiednie dobranie kosmetyków mogą sprawić, że z łatwością zażegnamy ten problem. Warto dokładnie sprawdzać, czy nie widać pierwszych oznak łuszczenia, gdyż im szybciej zadziałamy, tym krócej będzie trwał proces poprawy i powrotu do promiennej cery.


Bibliografia:

1. Michalak M., Delikatna okolica naszej twarzy, “Cabines” 2012; 53:24.
2. Jankowiak W., Schaschner K., Surowce roślinne kosmetyce – fitokosmetyki, “Kosmetologia Estetyczna” 2013; 4, 2.

9 głosów

Komentarze

zosiula - 2022-08-05 11:51:36

mi się tak robiło w czasie alergii. łuszcząca skóra pod oczami zrobiła się po tym jak zeszło zaczerwienienie z powiek. zaczęłam brać leki i też zmieniłam krem na taki który nie ma sztucznych barwinków itp.

Justyna - 2022-06-23 20:19:36

AZS u mnie powodowało takie problemy. Obecnie już wyleczone mam okolice oka ale było ciężko :)

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊