Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dermaroller – czy działa?

Strona główna » Blog » Dermaroller – czy działa?

Dermaroller to urządzenie kosmetyczne, które służy do pielęgnacji skóry twarzy. Konstrukcja składa się z uchwytu oraz główki z wbudowanymi igiełkami wykonanymi najczęściej z tytanu). Igiełki różnią się wielkością, jak i długością. Zwykle roller pod oczy dostępny jest z igiełkami o długości 0,2 lub 0,5 mm. Przyrząd w sposób kontrolowany uszkadza skórę, co wywołuje jej stan zapalny. W wyniku tego skóra zaczyna się regenerować i odbudowywać, a także zwiększać produkcję kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowego wyglądu skóry. W jaki sposób stosować derma roller w domu? Jakie zapewnia efekty?

Dermaroller jak go używaćDermaroller - jak go używać?

Dermaroller to urządzenie, które wymaga zastosowania zgodnego z zaleceniami producenta. Urządzenie należy włączyć i przyłożyć głowicę do skóry, wykonując od dziesięciu do piętnastu ruchów w tym samym miejscu. Głowicą należy obracać wokół jej własnej osi w każdym z kierunków. Siłę nacisku urządzenia należy dopasować do własnych potrzeb. Nacisk nie powinien jednak powodować bólu ani krwawienia. W obu przypadkach należy zabieg przerwać. Przyrządy nie należy również używać w okolicy znamion. Po zakończonym zabiegu niewskazane jest stosowanie kosmetyków przez co najmniej 12 godzin.

Urządzenie spłyca i niweluje zmarszczki właśnie za sprawą mikrouszkodzeń, które zwiększają produkcję  kolagenu w skórze.

Dermaroller na twarz - jak często go używać?

Dermarollera na twarz należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Zbyt częste jego użytkowanie może doprowadzić do podrażnienia skóry, a także powikłań. W związku z tym urządzenia można używać co 2-3 tygodnie, a nawet rzadziej. W tym czasie skóra zaczyna się regenerować. Dermaroller nie jest zatem przeznaczony do trwałego stosowania. Po kilku zabiegach z użyciem sprzętu, którym jest dermaroller, należy zrobić sobie przerwę nawet na kilka miesięcy. W przeciwnym razie można doprowadzić do uszkodzenia skóry.

Zobacz: Krem na cienie pod oczami

Dermaroller – efekty stosowania

W przypadku dermarollera efekty widać bardzo szybko, aby podtrzymać je jak najdłużej wskazane jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. U niektórych osób pojawiają się już po drugim lub trzecim zabiegu. Dermaroller działa wieloaspektowo, niwelują podstawowe problemy skóry, w tym również objawy jej starzenia.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA WORKI POD OCZAMIZAMÓW

Za najważniejsze zalety stosowania urządzenia uważa się:

  • poprawę sprężystości i gęstości skóry,
  • poprawę mikrokrążenia. Skóra dostaje więcej tlenu i składników odżywczych, przez co wygląda młodziej.
  • wyrównany koloryt,
  • redukcję zmarszczek, w tym mimicznych,
  • poprawę jędrności skóry,
  • zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych i przebarwień.

Podsumowując, dermaroller to urządzenie, które dotychczas stosowane było tylko w gabinetach kosmetologicznych. Za sprawą dynamicznego rozwoju tej dziedziny, urządzenia stosowane są również w warunkach domowych. Dermaroller, używany regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta, powoduje widoczną poprawę kondycji skóry, a także niweluje zmarszczki.

Można go również stosować profilaktycznie, aby uniknąć pojawiania się objawów starzenia skóry. Równie dobrze radzi sobie jednak z widocznymi oznakami starzenia.


Bibliografia:

1. Ashley Marcin; “17 Ways to Get Rid of Bags Under Your Eyes”; data dostępu: 2020-09-28
2. Beth Longware Duff; “How to get rid of bags under your eyes”; data dostępu: 2020-09-28

9 głosów

Komentarze

Kamila - 2022-09-02 09:10:03

@Gosiaczek, najlepiej w domu samej nie robić, ale jak już to 0.3 milimetra. Używać raz na 3-4 tygodnie. Jeżeli chodzi o materiał to igiełki powinny być tytanowe i też odkażane po i przed każdym użyciem.

Gosiaczek - 2022-08-31 22:27:04

Jaki wybrać dermaroller na początek? Widziałam wiele takich masażerów i nie wiem który wybrać, ehh.

sonia - 2022-08-19 15:51:20

niedawno zaczęłam używam dermarollera 0,3 mm i na czekam na efekty. podobno chwile to trwa.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊