Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dermapen na worki pod oczami – czy warto?

Strona główna » Blog » Dermapen na worki pod oczami – czy warto?

Dermapen na worki pod oczami to zabieg cieszący się całkiem sporą popularnością. Nie ma się temu co dziwić, bo jest dość skuteczny i obarczony znikomym ryzykiem wystąpienia powikłań. Zanim jednak zdecydujemy się na poddanie się mu, warto byłoby się czegoś o nim dowiedzieć. Wówczas będziemy mogli ocenić, czy jest on dla nas dobry, czy też nie. 

DermapenDermapen na worki pod oczami – czym jest i komu jest zalecany?

Dermapen na worki pod oczami to zabieg, do którego istnieją określone wskazania. Mogą poddać mu się osoby, które mają rozmaite problemy związane ze skórą w okolicy oczu.

Mowa tu przede wszystkim o:

  • workach
  • cieniach
  • zmarszczkach
  • wiotkości

Co ciekawe, zabieg jakim jest Dermapen może pomóc także w walce z innymi problemami, takimi jak chociażby cellulit czy przebarwienia.

Sporo osób zastanawia się nad tym, czym zabieg Dermapen w ogóle jest. Otóż polega on na dokonywaniu mikronakłuć przy pomocy specjalnego urządzenia przypominającego długopis. W ten sposób, bezpośrednio do skóry aplikowany jest starannie skomponowany koktajl składników odżywczych. Aby zabieg był bezbolesny i komfortowy dla osoby, która się mu poddaje, stosowany jest zazwyczaj krem znieczulający.

Sprawdź: Jak ukryć worki pod oczami?

Dermapen na worki pod oczami – czy są jakieś przeciwwskazania do poddania się zabiegowi?

Dermapen na worki pod oczami jest bardzo skuteczny, ale nie zawsze może być stosowany. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do poddawania się mu. Wśród nich na pewno wyróżnić należy ciążę oraz okres karmienia piersią. Zabieg ten nie może być wykonywany także u osób borykających się z aktywnymi stanami zapalnymi w obszarze zabiegowym. Do przeciwwskazań należą również czynne choroby nowotworowe oraz niewyrównana cukrzyca.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
KREM NA WORKI POD OCZAMI Z KOFEINĄ ZAMÓW

Dermapen na worki pod oczami – co stosować na skórę po zabiegu?

Dermapen na worki pod oczami to zabieg, po którym należy postępować w określony sposób. Należy unikać kosmetyków, które mogłyby podrażniać skórę. Przez 24 godziny po zabiegu dobrze byłoby także nie wykonywać makijażu. Pomóc może natomiast starannie dobrany krem pod oczy o naturalnym składzie. O szczegółowy sposób postępowania po zabiegu warto wypytać specjalistę, który wykonywał nam zabieg. Pamiętajmy o tym, że Dermapen jest co do zasady bezpiecznym zabiegiem dla skóry. Niemniej jednak, istnieje pewne ryzyko powikłań. Na szczęście, w zdecydowanej większości przypadków są one niegroźne.

Wśród działań niepożądanych wyróżnić można między innymi opuchliznę. Ma ona jednak najczęściej przejściowy charakter. U niektórych pojawić może się także opryszczka. Niemniej jednak, jeśli mamy do niej skłonności, przed jej pojawieniem się mogą uchronić nas leki przeciwwirusowe. Warto porozmawiać na ten temat z lekarzem.

Dermapen na worki pod oczami – podsumowanie najważniejszych informacji

Dermapen na worki pod oczami jak najbardziej może być skutecznym sposobem na rozprawienie się z nimi. W zauważalny sposób może więc poprawić wygląd naszej skóry. Aby można się było cieszyć pełnią satysfakcjonujących efektów, po zabiegu warto stosować odpowiednio dobrane kosmetyki. Ważna jest także właściwie zbilansowana dieta, bogata w świeże owoce i warzywa. Nie należy zapominać również o wypijaniu odpowiednich ilości wody. Dzięki temu skóra będzie odpowiednio nawilżona.


Bibliografia:

1. Collins Danielle, Joga twarzy, Czarna Owca, 2020, ISBN 36280940.
2. Żebrowska M., Substancje o działaniu przeciwzmarszczkowym oraz anti-ageing, „Aptekarz Polski”

1 głosów

Komentarze

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊