Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Czy ćwiczenia na worki pod oczami pomagają?

Strona główna » Blog » Czy ćwiczenia na worki pod oczami pomagają?

Ćwiczenia na worki pod oczami uchodzą za całkiem skuteczną metodę walki z tym defektem kosmetycznym. Zanim jednak zaczniemy je systematycznie stosować, dobrze byłoby się czegoś na ich temat dowiedzieć. W szczególności należałoby zapoznać się z poszczególnymi rodzajami ćwiczeń, a także zdobyć wiedzę na temat efektów, których można się po nich spodziewać. 

ćwiczenia na worki pod oczami kto powinien je wykonywać i na które z nich zwrócić swoją uwagęĆwiczenia na worki pod oczami – kto powinien je wykonywać i na które z nich zwrócić swoją uwagę?

Ćwiczenia na worki pod oczami mają szansę pomóc zarówno mężczyznom, jak i przedstawicielkom płci pięknej. Podstawowym wskazaniem do ich wykonywania są rzecz jasna worki. Niemniej jednak, ćwiczenia mogą pomóc także w walce z brakiem jędrności skóry. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na nie także wtedy, gdy chcemy zapobiec pojawieniu się worków.

Wśród ćwiczeń, na które należy zwrócić swoją szczególną uwagę, wyróżnić należy przede wszystkim: 

  • naciąganie skóry i mrużenie oczu – dzięki wykonywaniu tego prostego ćwiczenia można w skuteczny sposób wzmocnić mięśnie; aby wykonać ćwiczenie, należy przyłożyć środkowy oraz wskazujący palec do skóry pod oczami, a później lekko ją naciągnąć; dla wzmocnienia efektu należy zmrużyć oczy
  • uciskanie – to proste ćwiczenie polega na delikatnym uciskaniu oraz oklepywaniu skóry pod oczami; czynność tę należy wykonywać przy pomocy opuszków palców; pozwoli to na pobudzenie mikrokrążenia
  • joga twarzy – prostym ćwiczeniem, które pozwoli zmniejszyć widoczność worków pod oczami jest również to wykonywane często przez zwolenników jogi twarzy; polega ono na unoszeniu przy pomocy palców zewnętrznych kącików ust; jednocześnie należy napinać mięśnie pod powiekami

Najlepsze rezultaty przyniesie wykonywanie różnorodnych ćwiczeń na worki. Bardzo ważne jest jednak to, aby ćwiczenia były powtarzane określaną ilość razy.

Poznaj domowe sposoby na worki pod oczami

Czy ćwiczenia na worki pod oczami są skuteczne i czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonania?

Ćwiczenia na worki pod oczami jak najbardziej mogą uchodzić za skuteczne. Co ciekawe, są one również bardzo bezpieczne. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania ćwiczeń na worki. Na szczęście, co do zasady takich przeciwwskazań nie ma. Niemniej jednak, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa ćwiczeń, warto skonsultować się z lekarzem.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
WYBIERZ NATURALNE SKŁADNIKI AKTYWNEZAMÓW

Jak długo powinno się wykonywać ćwiczenia twarzy na worki pod oczami?

Ćwiczenia twarzy na worki pod oczami muszą być wykonywane systematycznie, bo w przeciwnym razie mowy o satysfakcjonujących efektach być niestety nie może. Najlepiej byłoby robić takie ćwiczenia codziennie przez piętnaście minut. Pozwoli to na uzyskanie optymalnych rezultatów. Skóra stanie się bardziej jędrna i pozbawiona wiotkości. Wyrówna się także jej koloryt.

Ćwiczenia na worki pod oczami – podsumowanie najważniejszych informacji

Ćwiczenia na worki pod oczami bez wątpienia mogą okazać się skuteczne. Niemniej jednak, jest to tylko jedna z metod walki z workami. Aby można było w skuteczny sposób pozbyć się tego uciążliwego problemu, należy również zadbać o zbilansowaną dietę. Dobrym pomysłem będzie także stosowanie odpowiednio dobranego kremu. Najlepiej, jeżeli będzie on bazował na składnikach aktywnych pochodzenia naturalnego.


Bibliografia:

1. H.J. Brody: Peelingi i resurfacing skóry, Wydawnictwo Czelej, Lublin 2001
2. B. C. Kolster, Osocze bogatopłtykowe PRP Atlas zabiegów rewitalizacji skóry, Wydawnictwo Kwintesencja, Warszawa 2019

7 głosów

Komentarze

m. klimek - 2023-07-11 00:58:40

nie prubowalam nigdy ale nic to nie kosztuja a jak pomoze to super

Alisha - 2023-06-30 20:43:46

Świetne ćwiczenia na worki pod oczami Joga piękna i Rytm natury na YouTube :) Proste i fajnie pokazane. Trzeba po prostu trzymać się i robić sobie takie ćwiczenia codziennie te 2 razy.

marchewkowe pole - 2023-06-21 16:01:29

myślałam, że to brednie, ale to działa!!!!! polecam z całego serducha popróbować samemu.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊