Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Ćwiczenia na opadające powieki – jakie wybrać?

Strona główna » Blog » Ćwiczenia na opadające powieki – jakie wybrać?

Ćwiczenia na opadające powieki mogą bardzo pomóc kobietom dojrzałym, u których efekty starzenia się już bardzo zauważalne. Niestety wraz z wiekiem zmienia się kontur twarzy, w tym również zmniejsza się elastyczność powieki. Okazuje się jednak, że proste ćwiczenie na opadające powieki, ale wykonywane regularnie, może świetnie wzmocnić ten obszar twarzy i wpłynąć pozytywnie na jej wygląd.

Ćwiczenia na opadające powieki - jakie stosować?Ćwiczenia na opadające powieki

Ćwiczenia na opadające powieki są różne, dlatego najlepiej wybrać takie, które nam najbardziej odpowiadają lub przynoszą najlepsze rezultaty.

Oto najpopularniejsze z nich:

  • rzeźbienie brwi. Palcem wskazującym oraz kciukiem chwyć brwi po stronie wewnętrznych kącików, ale bezpośrednio nad i pod ich linią. W tej pozycji palców wykonuje delikatne i szybkie uszczypnięcia, zmieniając ułożenie palców od wewnętrznych kącików oczu w kierunku na zewnątrz,
  • górna powieka. Aby rozpocząć ćwiczenie, należy ustawić palce obu rąk pod brwiami i pozostawić je nieruchomo. Następnie zamknąć oczy i powieki, utrzymując taki stan przez około 3 sekundy, następnie ponownie otworzyć oczy. Ćwiczenie należy powtórzyć 7 razy, a następnie rozluźnić oczy mruganiem. W dalszej kolejności należy za pomocą palców wskazujących i środkowego obu dłoni dotknąć kącików oczu. W tym celu palec środkowy ułożyć w wewnętrznym kąciku oka, a palec palec wskazujący- w zewnętrznym, a następnie lekko docisnąć. Powoli zamknij powieki, łącząc ze sobą górną i dolną powiekę i utrzymaj taką pozycję  przez około 3 sekundy, następnie otwórz oczy. Tego rodzaju ćwiczenia na opadające powieki należy powtórzyć 7 razy, później pomrugać powiekami,
  • dolna powieka. W ten sam sposób jak w ćwiczeniu wyżej, należy za pomocą palców wskazujących i środkowego obu dłoni jednocześnie przytrzymać kąciki oczu. Palec środkowy należy umieścić w wewnętrznym kąciku oka, natomiast palec wskazujący w zewnętrznym, delikatnie dociskając je do skóry. Nie wykonując głową żadnego zbędnego ruchu ani nie marszcząc czoła, należy spojrzeć w górę, dociskając w tym samym czasie dolną powiekę do górnej. Pozycję należy utrzymać przez kilka sekund, później można rozluźnić mięśnie. Aby tego rodzaju ćwiczenia na opadające powieki były skuteczne, należy je powtórzyć 7 razy.

Sprawdź: Worki pod oczami

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
ODŻYWCZE ROZWIĄZANIE NA OPADAJĄCĄ POWIEKĘ ZAMÓW

Opadająca powieka – ćwiczenia i częstotliwość ich wykonywania

Jeśli chodzi o opadającą powiekę, ćwiczenia mogą być skuteczne pod warunkiem, że są wykonywane regularnie. Najlepiej powtarzać je w określonych seriach codziennie, np. podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

Sprawdź jak stosować płatki pod oczy

Opadające powieki – ćwiczenia i kosmetyki

Na opadające powieki ćwiczenia są świetnym rozwiązaniem, ale jednocześnie warto zadbać o prawidłową pielęgnację. W związku z tym po tym, jak wykonamy ćwiczenia na opadające powieki, należy nałożyć na skórę kremy lub serum, które nawilżą ją, pobudzą procesy regeneracyjne i odżywią.

Sprawdź jaki krem pod oczy wybrać!

Ćwiczenia na opadające powieki to jeden z kilku dostępnych sposobów, aby zmniejszyć opadające powieki. Równocześnie warto także podjąć się prowadzenia świadomej pielęgnacji, stosując specjalnie dopasowane kremy i sera, które wspomagają walkę z opadającymi powiekami.


Bibliografia:

1. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
2. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011

12 głosów

Komentarze

marcysia - 2022-09-01 23:12:16

nawet nie widzialam ze sa takie cwiczenia na opadajace powieki.. pierwsze slysze ale sprubuje.

Aniela P - 2022-05-25 14:10:45

Też ma opadające powieki. Ćwiczenia mi mocno pomogły. Masaże i kosmetyki też zresztą.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊