Awokado – czy działa jak kosmetyk?
Strona główna » Blog » Awokado – czy działa jak kosmetyk?
Krem pod oczy z awokado może wydawać się kontrowersyjnym sposobem pielęgnacji skóry, ale świetnie wpisuje się w ekologiczne i naturalne trendy, które zdominowały rynek kosmetyczny. Dlaczego krem pod oczy z awokado jest skuteczny? Czym cechuje się jego skład? Dowiesz się z poniższego artykułu.
Krem pod oczy z awokado - właściwości
Krem pod oczy z awokado to świetny kosmetyk, który wykazuje szereg korzystnych działań dla skóry. Przede wszystkim niweluje wolne rodniki, które odpowiadają za starzenie skóry. Ponadto bierze udział w syntezie kolagenu, który zapewnia jej jędrność. Awokado chroni ją przed uszkodzeniami oraz podrażnieniami, przez co nadaje się także do cery wrażliwej. Pozyskiwany z niego olejek z awokado pod oczy świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry dojrzałej i suchej. Pobudza regenerację naskórka i opóźnia procesy starzenia się skóry. Świetnie ją nawilża, zapobiegając utracie wilgoci.
GARISELL EYE
KREM POD OCZY NA WORKI ZE SKWALANEM W SKŁADZIEZAMÓW
Składnik - awokado i jego związki
Jeśli chodzi o składnik, którym jest awokado, to jego miąższ zawiera następujące związki:
- witaminy A,
- witaminy z grupy B6,
- witaminy: C, E, K,
- ryboflawinę,
- kwas foliowy,
- kwas pantotenowy,
- wielonienasycone kwasy tłuszczowe.
Poznaj domowe sposoby na worki pod oczami
Olejek z awokado pod oczy i inne zastosowania
Olejek z awokado pod oczy jest jedną z możliwości przetwarzania miąższu awokado na kosmetyki. Ponadto produkowane są z niego maseczki, które mają świetne działanie nawilżające i natłuszczające. Jest również świetnym dodatkiem do kosmetyków do włosów. Stanowi składnik wielu szamponów, odżywek i masek, ponieważ świetnie pielęgnuje strukturę włosów, szczególnie suche i splątane. Można go stosować bezpośrednio w czystej postaci jako olejek do twarzy, ponieważ wykazuje korzystne właściwości pielęgnujące, zwłaszcza w przypadku suchej skóry.
Świetnie niweluje również drobne rany i blizny, np. po trądziku. Jest cennym źródłem witamin, dzięki czemu dogłębnie odżywia skórę, która staje się po jego zastosowaniu gładka.
Co więcej, niweluje wolne rodniki. Znajduje także zastosowanie jako składnik kosmetyków do ciała, również nawilżających. Używany jest zatem jako składnik balsamów i masek nawilżających i regenerujących. Sprawdza się przede wszystkim w okresie zimowym, kiedy skóra jest szczególnie narażona na przesuszenia, utratę wody i związane z tym podrażnienia. Może być także składnikiem mydła, kremy do rąk i stóp czy serum do twarzy.
Aby kosmetyki zawierające awokado przyniosły oczekiwany efekt nawilżający, należy je stosować regularnie. Wszystkie naturalne składniki potrzebują czasu, aby wniknąć w skórę i zacząć działać w jej głębszych warstwach, a nie tylko powierzchniowo.
Składnik - awokado: pochodzenie i sposób pozyskiwania
Jeśli chodzi o składnik awokado, to warto wiedzieć, że pozyskiwany jest z drzewa o tej samej nazwie, które od wielu lat hodowane jest w południowo-środkowym Meksyku. Jego owoce stanowiły kiedyś podstawę diety Azteków. Dzisiaj znajdują zastosowanie nie tylko w diecie, ale również w kosmetyce czy suplementacji. Aby otrzymać z nich składniki kosmetyczne, poddawane jest suszeniu i innym działaniom technologicznym, które pozwalają uzyskać jego związki organiczne.
Bibliografia:
1. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006
2. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
3. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
Komentarze
Marlena Ewertowska - 2022-08-30 15:32:15
Duzo tych zwiazkow w tym awokado jest
Oliwia - 2022-07-16 09:59:16
Olejek z awokado pod oczy jest super! Każdemu polecam. Krem może być opcją na dzień w sumie i pod makijaż na pewno lepszą niż olejek ahaha.
julita27 - 2022-04-17 19:15:13
uwielbiam awokado jeść, ale też i na włosy nakładać :D krem pod oczy z awokado wydaje się być dobrą opcją do wypróbowania ^^