Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Anyż na zmarszczki – jak działa?

Strona główna » Blog » Anyż na zmarszczki – jak działa?

Anyż na zmarszczki jest dosyć popularny. Anyż jest bowiem bezpiecznym, ogólnodostępnym oraz tanim produktem. Zanim jednak zaczniemy go stosować, musimy dowiedzieć się, jak anyż na cerę w ogóle działa. Okazuje się jednak, że ma on naprawdę wiele właściwości. Najkorzystniej działa zaś na wrażliwą skórę pod oczami, która jest wyjątkowo narażona na powstanie przedwczesnych oznak starzenia się skóry. 

Anyż na zmarszczki jakie ma właściwości i jak działa na zmarszczkiAnyż na zmarszczki – jakie ma właściwości i jak działa na zmarszczki?

Anyż na zmarszczki charakteryzuje się dosyć wszechstronnym działaniem.

Posiada przede wszystkim właściwości:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • antyoksydacyjne
  • wygładzające

Dzięki temu, niezwykle korzystnie może wpłynąć na zmarszczki. Jeśli zastosujemy anyż na zmarszczki, możemy liczyć między innymi na ich spłycenie. Poza tym, istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że pojawią się one zdecydowanie później.

Zobacz: Krem na cienie pod oczami

Anyż na zmarszczki – w jaki sposób go stosować?

Anyż na zmarszczki może okazać się skuteczny pod warunkiem jego odpowiedniego stosowania. Wydaje się, że dobrym pomysłem będzie po prostu herbata z anyżu na zmarszczki. Można będzie przygotować ją w prosty sposób. Musimy wyposażyć się jedynie w kilka ziaren anyżu oraz w wodę. Po tym jak woda się zagotuje, należy wrzucić do niej anyż. Nie ma znaczenia to, czy ziarna będą całe, czy też pokruszone. Napar należy koniecznie pozostawić do ostygnięcia. Później wystarczy zanurzyć w nim płatek kosmetyczny i przemywać skórę w okolicy oczu przynajmniej raz dziennie. Warto jednak obserwować to, w jaki sposób reaguje nasza cera. Niektórzy mogą bowiem mieć nadwrażliwość na anyż. Jeśli jednak nie obserwujemy żadnych niepokojących objawów, z powodzeniem możemy stosować ten domowy kosmetyk.

Warto zastosować nie tylko anyż pod oczy, ale również i anyż na zmarszczki na szyję. Ona także jest narażona na wczesne pojawianie się nieestetycznych oznak starzenia się skóry. Dobrym pomysłem może okazać się także stosowanie kremu zawierającego w swoim składzie dobroczynny ekstrakt z anyżu.

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA WORKI POD OCZAMIZAMÓW

Anyż na zmarszczki – jak długo go stosować i kiedy pojawią się efekty?

Anyż na zmarszczki musi być stosowany przez odpowiednio długi okres czasu, aby można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach. Wydaje się, że anyż na zmarszczki można na stałe włączyć do swojej pielęgnacji. Jeżeli ten sposób dbania o skórę pod oczami ma zadziałać, trzeba będzie stosować go przez minimum kilka tygodni. To, jak szybko pojawią się efekty w postaci wygładzenia skóry zależy przede wszystkim od naszej regularności oraz od wyjściowej kondycji naskórka.

Anyż na zmarszczki nie pomoże, jeżeli będzie jedyną metodą dbania o skórę

Anyż na zmarszczki na pewno nie może, jeżeli będzie jedyną metodą walki o gładką i zadbaną skórę pod oczami. Oprócz anyżu trzeba będzie więc wdrożyć inne metody dbania o cerę. Najistotniejsze jest stosowanie odpowiednio dobranego kremu na zmarszczki pod oczami. Powinien bazować na naturalnych składnikach aktywnych. Dużą rolę odgrywają także odpowiednia dieta, a także nawodnienie.

Podsumowując, dzięki anyżowi na zmarszczki można poprawić kondycję skóry pod oczami. Ważne jest jednak odpowiednie stosowanie anyżu, najlepiej w postaci samodzielnie przygotowanej herbaty. Trzeba mieć na uwadze to, aby przemywanie skóry naparem nie było jedyną metodą walki z oznakami starzenia się skóry.


Bibliografia:

1. Dr J. Buchowicz „Ekspert Anty Aging”, Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, 2009 (21),
2. E. Boagacka, J. Salomon, M. Tupikowska „Zmiany skórne wokół oczu – kiedy podejrzewać alergię? Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne”, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu, 2014r.

7 głosów

Komentarze

Natalia Sz - 2022-08-31 12:31:53

Nie prubowalam ale zainteresowal mnie zamysl. Nie spodziewalam sie ze anyz na zmarszczki cokolwiek robi a tu NIESPODZIANKA!!

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊