Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Aloes na worki pod oczami – czy warto?

Strona główna » Blog » Aloes na worki pod oczami – czy warto?

Aloes na worki pod oczami jest stosowany zaskakująco często, zwłaszcza przez przedstawicielki płci pięknej. Roślina ta słynie bowiem ze wszechstronnych właściwości kosmetycznych. Zanim jednak zastosujemy aloes, dobrze byłoby czegoś się o nim dowiedzieć. Przede wszystkim, warto byłoby mieć świadomość tego, jak stosować aloes na worki pod oczami, aby można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach. 

Aloes na worki pod oczami jakie ma właściwościAloes na worki pod oczami – jakie ma właściwości?

Aloes na worki pod oczami może okazać się przydatny ze względu na liczne właściwości, które posiada. Działa on przeciwzapalnie, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienie naskórka. Ma także zdolność do ujędrniania skóry pod oczami, dzięki czemu można zmniejszyć widoczność worków. Aloes pomaga także nawilżyć skórę oraz wyrównać jej koloryt.

Sprawdź, jak stosować płatki pod oczy

Aloes na worki pod oczami – w jakiej formie go stosować?

Aloes na worki pod oczami może być stosowany w różny sposób. Jeżeli mamy na parapecie doniczkę tej wyjątkowej rośliny, możemy po prostu zebrać kilka jej liści i przekroić je wzdłuż. Wówczas naszym oczom ukaże się wyjątkowy aloesowy miąższ. Niewielką jego ilość można zaaplikować na starannie oczyszczoną skórę w okolicy oczu. Po upływie mniej więcej piętnastu minut, aloes należy zmyć ze skóry przy pomocy letniej wody. Taką domową maseczkę aloesową można stosować dwa, trzy razy w tygodniu. Warto jednak obserwować to, w jaki sposób skóra reaguje na taki domowy kosmetyk. Jeżeli pojawią się podrażnienia i zaczerwienienie, może to świadczyć o alergii na aloes. Domowa maska to nie jedyny sposób na wykorzystanie aloesu na worki pod oczami. Równie dobrze można zdecydować się na zakupienie żelu aloesowego bądź galaretki. Można znaleźć taki preparat w aptece bądź w drogerii.

Kosmetyk należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu. W zdecydowanej większości przypadków, taki żel aloesowy należy aplikować na oczyszczoną skórę w miarę potrzeb.

Aloes na worki pod oczami – jak często go używać i kiedy można spodziewać się rezultatów?

Aloes na worki pod oczami aby miał szansę skutecznie zadziałać, musi być stosowany systematycznie. Dobrym pomysłem będzie używanie go przynajmniej dwa- trzy razy w tygodniu. Jeżeli chodzi o rezultaty, na pewno nie pojawia się one od razu. Będzie można dostrzec je dopiero po jakimś czasie. Zazwyczaj mija kilka tygodni, zanim worki stają się mniej widoczne. Efekty będą mocno uzależnione nie tylko od naszego zaangażowania, ale również od stopnia zaawansowania problemu. U niektórych osób worki są przecież zdecydowanie bardziej widoczne niż u innych..

Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
ZWALCZ PODKRĄŻONE OCZY ODŻYWCZYM SKŁADEMZAMÓW

Aloes na worki pod oczami – czy wystarczy?

Aloes na worki pod oczami nie wystarczy, jeśli będzie jedyną metodą walki z tym mankamentem.

Równolegle należy zadbać o: 

  • stosowanie naturalnego kremu na worki
  • prowadzenie odpowiednio zbilansowanej diety
  • wypijanie dużej ilości płynów
  • odpowiednią ilość snu
  • redukcję nadmiernego napięcia emocjonalnego

Podsumowując, jak najbardziej można korzystać z aloesu na worki pod oczami. Nie należy jednak zapominać o systematyczności. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że sam aloes nie rozwiąże problemu, z którym się mierzymy. Potrzebna jest także odpowiednia pielęgnacja, najlepiej przy pomocy naturalnego kremu.


Bibliografia:

1. Radlanski Ralf, Wesker Karl, Twarz. Atlas anatomii klinicznej, Wydawnictwo Kwintesencja, 2015, ISBN 978-83-85700-86-9.
2. Adamski Zygmunt, Kaszuba Andrzej, Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Edra Urban & Partner, 2019, ISBN 9788366310148.

3 głosów

Komentarze

Majuha - 2023-07-11 23:08:48

Ogólnie lubię go czasem nakładać na całą twarz, ale jednak tak do codziennej pielęgnacji to wydaje mi się, że to za mało. Wolę jednak produkty które są gęstsze i wchłaniają się dłużej niż 2 minuty :D Poza tym aloes nie działa na mnie wybitnie. Nie zauważyłam by w jakikolwiek sposób aloes na worki pod oczami zadziałał. Może u kogoś owszem, ale nie u mnie na tyle bym to zauważyła.

Sabina T - 2023-06-03 13:46:49

Próbowalam i mi to bardzo nie pomogło. Może lekko rozjaśniło?

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊