Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Przeszczep tłuszczu pod oczy – jak wygląda?

Strona główna » Blog » Przeszczep tłuszczu pod oczy – jak wygląda?

Przeszczep tłuszczu pod oczy cieszy się coraz większą popularnością wśród zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To bezpieczna metoda również dla alergików, którzy nie mogą stosować wypełnień. W trakcie zabiegu stosowana jest tylko autologiczna tkanka tłuszczowa. Z tego powodu likwidacja cieni pod oczy własnym tłuszczem to bezpieczna procedura, która zapewnia doskonały efekt estetyczny.  Jak dokładnie wygląda?

Przeszczep tłuszczu pod oczy kiedy warto wykonaćPrzeszczep tłuszczu pod oczy - kiedy warto wykonać?

Przeszczep tłuszczu pod oczy to nowa metoda, która stosowana jest w konkretnych przypadkach. Zabieg dedykowany jest przede wszystkim pacjentom o odpowiednich uwarunkowaniach genetycznych, czyli takich, którzy mają cienką, prawie transparentną skórę, a także naturalną tendencję do powstawania sińców i cieni pod oczami. Zabieg wykorzystywany jest również do usuwania drobnych zmarszczek. O kwalifikacji do zabiegu decyduje zawsze lekarz.

Przeszczep tłuszczu pod oczy - przeciwwskazania

Przeszczep tłuszczu pod oczy jest całkowicie bezpieczny i cechuje się także małym stopniem inwazyjności. Wbrew pozorom lista przeciwwskazań medycznych jest bardzo krótka, ponieważ materiałem, który jest wszczepiany pod skórę jest właśnie tkanka pacjenta.

Przeczytaj więcej o workach pod oczami

Niemniej, za przeciwwskazania uznaje się:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • problemy z krzepnięciem krwi,
  • choroby przewlekłe (cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca i układu krążenia),
  • niewydolność nerek i wątroby,
  • infekcje, stany zapalne skóry,
  • okres ciąży i karmienia piersią,
  • osoby z niską wagą, ponieważ nie mają wystarczającej ilości tkanki tłuszczowej,
  • palenie papierosów.
Krem na worki pod oczami Garisell Eye

GARISELL EYE
KREM NA WORKI POD OCZAMI Z WITAMINĄ C W SKŁADZIEZAMÓW

Przeszczep tłuszczu pod oczy - zalecenia po zabiegu

Przeszczep tłuszczu pod oczy to zabieg, po którym mogą utrzymywać się obrzęki. Czas, jak i powierzchnia opuchlizny uwarunkowana jest przez czynniki indywidualne. W związku z tym po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza. Po pierwsze schładzać skórę za pomocą zimnych kompresów, najlepiej połączonych z delikatnym masażem skóry. W ten sposób można skutecznie udrożnić naczynia limfatyczne, jak i szybciej usunąć gromadzące się pod skórą płyny. Zaleceniem pielęgnacyjnym jest również aplikacja kremu z zawartością odpowiednich składników aktywnych. Niektórzy pacjenci wybierają także używanie specjalnych urządzeń drenujących, które umożliwiają wygodne i bezpiecznie usuwanie nadmiaru limfy, która odpowiada za powstawanie obrzęków skóry.

Podsumowując, cieni i worki pod oczami to najczęściej defekt kosmetyczny, który staje się źródłem kompleksów i problemów wielu osób. Zabieg, którym jest przeszczep tłuszczu pod oczy pozwala nie tylko zmniejszyć cienie, ale również zmarszczki. Zabieg poprawia ogólną kondycję skóry, ale wymaga odpowiedniej jej pielęgnacji. Po jego zakończeniu należy zadbać o stosowanie odpowiednich kremów, które pielęgnują skórę dzięki zawartości odpowiednich składników aktywnych.

Równie ważna jest zdrowa, właściwie zbilansowana dieta. Aby skutecznie usprawnić przepływ limfy, należy również zadbać o o odpowiednie spożywanie płynów. Najlepiej, jeśli pacjent wypija co najmniej 1,5 litra wody dziennie.


Bibliografia:

1. Dr J. Buchowicz „Ekspert Anty Aging”, Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, 2009 (21),
2. E. Boagacka, J. Salomon, M. Tupikowska „Zmiany skórne wokół oczu – kiedy podejrzewać alergię? Postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne”, Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UM we Wrocławiu, 2014r.
3. Sekita-Pilch M., Zastosowanie technologii plazmy w blefaroplastyce, Kosmetologia Estetyczna, 1/2018/vol. 7.

6 głosów

Komentarze

Iwonka - 2022-08-16 15:44:49

Sama nie miałam, ale.. MAM W PLANACH :D

Sandra T - 2022-06-29 00:04:19

Kiedyś jakaś influ robiła i z tego co widziałam zdjęcia jej to wygląda ten przeszczep tłuszczu pod oczy bardzo ładnie.

Opinie o Garisell Eye - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊